Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenskí vodáci v Prahe sklamali. Nezískali žiadnu medailu

V disciplíne C2 na pretekoch 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Tróji Slovensko rovnako ako v K1 žien nedosiahlo až na medailové pozície.

21.06.2015 14:00 , aktualizované: 16:49
Jana Dukátová Foto:
Jana Dukátová.
debata

Medzi kajakárkami sa medzi najlepšiu desiatku prebojovala Jana Dukátová a medzi elitnými desiatimi deblkanoistami sa predstavili Tomáš Kučera – Ján Bátik a Ladislav a Peter Škantárovci. Bratislavčanka z Národného športového centra skončila na ôsmej, Mikulášania z Dukly na piatej a bratanci zo Športového centra polície na desiatej priečke. Na medailové pozície teda nedosiahli.

„Pravdepodobne som nabrala časovú stratu v spodnom úseku trate, lebo ešte druhý medzičas som mala dobrý. Bolo to celkovo extrémne vyrovnané, v semifinále sme videli historicky najtesnejšie rozdiely a vo finále sa to v podstate zopakovalo. Bolo veľmi veľa ‚čistých jázd‘, aj ja som zjazdila čisto, ale na medailu mi chýbalo 1,9 s,“ skonštatovala Jana Dukátová po pražských pretekoch.

Minuloročná strieborná medailistka celkového poradia Svetového pohára poznamenala, že štartové pole sa čoraz viac vyrovnáva. „Jazda, ktorá stačila pred tromi rokmi, je dnes už málo. Perfektný výkon vie podať veľa pretekárok. Je oveľa náročnejšie dostať sa na stupne víťazov.“

Piata priečka dua Tomáš Kučera – Ján Bátik je dobrý štart do náročnej predolympijskej sezóny. "S jazdou môžeme byť spokojní. Škoda štyroch trestných sekúnd, druhého ťuku si ani nie som vedomý. Musíme si prejsť na videu. Hoci boli bránky nahusto sám som bol prekvapený, že nám to nerobilo problém. Vydali sme zo seba maximum. V každom prípade, výborný rozjazd do ďalších sveťákov,“ povedal Bátik.

Háčik deblovky Kučera priznal, že hoci občas pociťuje mierny stres, tentoraz išiel úplne v pohode. „Vo finále už človek nemá čo stratiť. V Prahe sú to zakaždým krásne preteky, chodí veľa fanúšikov, moderátor urobí svoje, radosť súťažiť.“

Hodili Kučera s Bátikom obrazne rukavicu Škatnárovcom a Hochschornerovcom? "S trénerom sme sa zhodli, že by sme im to mali športovo znepríjemniť. Sme vyrovnané tri lode, pod tlakom sa úplne inak jazdí. Aj my skúsime zabojovať o olympiádu,“ zhodli sa unisono na webe Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode.

Sklamanie bolo po finále badať na tvári bratancov Škantárovcov, keďže skončili až na 10. mieste. "Spokojní určite nie sme. Urobili sme prvú veľkú chybu pri výjazde z ľavej protivodnej, zastavil nás valec, nemali sme ideálny nájazd do presadených brán. Peťo tam ledva vošiel do jednej brány, ktorú sme ťukli a už sa to kopilo. Stratu sme chceli dohnať, ale medzi bránkami 14–15 nás to ani neviem ako vynieslo a už to bolo stratené. Tieto preteky treba rýchlo hodiť za hlavu. Účasť vo finále sa ráta, ale s jazdou určite nie sme spokojní. Budeme sa koncentrovať na ďalšie preteky,“ skonštatoval Ladislav Škantár.

V náročnej kombinácii bránok vraj problém nebol. "Dali sa úplne jednoducho prejsť. Avšak prúd nás odniesol v jednom momente ďalej a už sme nemali šancu. Vo finále sme si chceli napraviť chuť, zájsť koncentrovane, no tentoraz to nevyšlo. To je šport. Na druhej strane, lepšie, keď nám jazda nevyjde teraz ako potom na nominačkách na olympiádu,“ doplnil Peter Škantár.

Výsledky – preteky 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome – Praha (ČR) – nedeľa:

C2 – finále: 1. Gauthier Klauss, Matthieu Péché (Fr.) 98,60 (0), 2. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) 99,69 (2), 3. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 99,89 (2),… 5. Tomáš Kučera, Ján Bátik 102,22 (4),.. 10. Ladislav Škantár, Peter Škantár 106,59 (4) semifinále:…20. Matúš Gewissler, Juraj Skákala (všetci SR) 117,26 (0) – nepostúpili do finále

K1 ženy – finále: 1. Jasmin Schornbergová (Nem.) 98,03 s (0), 2. Jessica Foxová (Aus.) 98,16 (0), 3. Kateřina Kudějová (ČR) 99,15,…8. Jana Dukátová 101,01 (0),…semifinále: 21. Kristína Nevařilová (obe SR) 106,46 (2) – nepostúpila do finále

Hliadky 3× K1 ženy: 1. Česko 115,23 (2), 2. Slovinsko 119,71 (4), 3. Austrália 122,24 (0)

Hliadky 3× C2 muži: 1. Poľsko 115,52 (2), 2. Česká republika 117,24 (2), 3. Nemecko 120,74 (4)

debata chyba
Viac na túto tému: #vodný slalom #Jana Dukátová #Tomáš Kučera-Ján Bátik