Američania nedominujú! Hviezdy NBA zdolali Francúzsko iba o tri body

Americkí basketbalisti tretíkrát za sebou zohrali na olympijských hrách v Riu de Janeiro vyrovnané stretnutie. Po Austrálii a Srbsku ich potrápilo aj Francúzsko.

14.08.2016 21:54
basketbal, Rio Foto: ,
Snímka z basketbalového zápasu USA - Francúzsko.

Hviezdy z NBA nakoniec vyhrali 100:97 najmä zásluhou Klaya Thompsona, ktorý dal 30 bodov vrátane siedmich trojok.

Francúzsko nastúpilo bez svojho kľúčového hráča Tonyho Parkera, ktorého tréner šetril na dôležitejšie zápasy. Jeho miesto zaujal Thomas Heurtel a viedol si veľmi dobre, keď nazbieral 18 bodov, osem doskokov a deväť asistencií. Spolu s Nandom De Coleom držali svoj tím neustále na dostrel.

Američania síce mali prevahu a viedli, ale nedarilo sa im súpera zlomiť. Vždy, keď sa Francúzsko priblížilo, znovu zapli, utiekli na dvojciferný rozdiel, potom znovu poľavili a vrátili súpera do hry.

Stalo sa to aj v poslednej štvrtine, kedy sa päť minút pred koncom priblížili Francúzi iba na štyri body. Lenže potom Kyrie Irving v páde nahodil pre Kevina Duranta na smeč a po trojke Carmela Anthonyho to bolo znovu o desať bodov.

Bronzoví medailisti z majstrovstiev Európy znížili na tri body až trojkou v poslednej sekunde.

Irving mal popri desiatich bodoch tiež 12 asistencií, Durant pridal 17 bodov.

Viac na túto tému: #basketbal #Rio 2016