Online: Bolt je definitívne legendou. Škót Murray potešil Britov

Usain Bolt nenechal nikoho na pochybách o tom, kto je najrýchlejším šprintérom sveta. Tenista Andy Murray obhájil olympijské zlato z Londýna.

14.08.2016 16:40 , aktualizované: 15.08.2016 06:12
Rio Olympics Athletics Foto: ,
Usain Bolt oslavuje víťazstvo na 100 m.

6.11 – Atletika: Kolumbijská favoritka Caterine Ibargüenová ovládla súťaž trojskokaniek. Jediná z finálovej dvanástky doskočila za 15 m a výkonom 15,17 m utvorila svetový výkon roka. Striebro si vybojovala Venezuelčanka Yulimar Rojasová (14,98), bronzová priečka patrí Kazaške Oľge Rypakovovej (14,74).

5.59 – Vzpieranie: Číňanka Meng Su-pching vyhrala v Riu kategóriu nad 75 kg. Úradujúca vicemajsterka sveta výkonom 307 kg zdolala Kim Kuk-hjang z KĽDR o jediný kilogram. Bronz putuje do USA zásluhou Sarah Elizabeth Roblesovej.

5.45 – Zápasenie: Ruský reprezentant Roman Vlasov sa stal olympijským víťazom v zápasení grécko-rímskym štýlom mužov do 75 kg. Úradujúci svetový šampión aj zlatý z OH 2012 v Londýne (vtedy do 74 kg, pozn.) vo finále zdolal Dána Marka Overgaarda Madsena.

5.30 – Šerm: V korde družstiev mužov získali zlaté medaily Francúzi, ktorí vo finále zdolali Talianov 45:31.

03.30 – Atletika: Jeden z najlepších športovcov sveta Usain Bolt potvrdil na 100 m úlohu favorita a časom 9.80 získal na najkratšej bežeckej disciplíne zlato už na tretích OH v rade – viac

03.10 – Atletika: Juhoafričan Wayde van Niekerk je novým svetovým rekordérom v behu na 400 m. Vo finále tohto najdlhšieho šprintu v Riu zvíťazil výkonom 43,03 s a prekonal rekordný čas Američana Michaela Johnsona 43,18 s z roku 1999 – viac

02.07 – Tenis: Britský tenista Andy Murray obhájil v mužskej dvojhre najcennejší kov z Londýna 2012. Argentínčana Juana Martína Del Potra zdolal 7:5, 4:6, 6:2, 7:5 – viac

Olympijský víťaz Andy Murray. Foto: SITA/AP
Andy Murray Olympijský víťaz Andy Murray.

22.26 – Gymnastika: Reprezentantka USA v športovej gymnastike Simone Bilesová potvrdila famóznu formu a vybojovala si v Riu už tretiu zlatú medailu. Po zisku najcennejších kovov ako členka amerického družstva a vo viacboji jednotlivkýň dominovala 19-ročná rodáčka z Columbusu v štáte Ohio aj v nedeľňajšom finále v preskoku.

21.40 – Tenis: Japonec Kei Nišikori sa po veľkej dráme stal držiteľom bronzovej olympijskej medaily. V zápase o tretie miesto pokoril Rafaela Nadala 6:2, 6:7 (1) a 6:3.

21.32 – Tenis: Američania Bethanie Matteková-Sandsová a Jack Sock zvíťazili tesne 6:7 (3), 6:1, 10:7 (zápasový tajbrejk) nad krajanmi Venus Williamsovou a Rajeevom Ramom vo finále miešanej štvorhry.

21.12 – Box: Zlatú medailu v najľahšej hmotnostnej kategórii do 49 kg si vybojoval Hasanboj Dusmatov z Uzbekistanu, ktorý v nedeľňajšom finálovom dueli zdolal Yurberjena Martíneza z Kolumbie presvedčivo 3:0 na body.

20.57 – Basketbal: Americkí basketbalisti pokračujú v nepresvedčivých výkonoch. Po Austrálii a Srbsku sa poriadne natrápili aj s Francúzskom, ktoré zdolali „len“ o tri body 100:97.

Snímka z basketbalového zápasu USA - Francúzsko. Foto: SITA/AP, Eric Gay
basketbal, Rio Snímka z basketbalového zápasu USA - Francúzsko.

19.22: Brazílske bezpečnostné zložky kontrolovanou explóziou odpálili nešpecifikovaný podozrivý predmet v blízkosti Mariny da Glória na Copacabana – dejisku jachtárskych súťaží na OH v Riu de Janeiro. V prístave bolo počuť hlasný výbuch. Promenáda v blízkosti inkriminovaného miesta bola súčasťou trate maratónu žien.

19.12– Streľba: Talian Niccolo Campriani obhájil v streľbe z ľubovoľnej malikalibrovky 3×40 výstrelov zlatú medailu z Londýna 2012, čím si v Riu vybojoval už druhý najcennejší kov.

19.04 – Tenis: Rusky Jekaterina Makarovová a Jelena Vesninová nasadené ako siedme zvíťazili dvakrát 6:4 nad švajčiarskym duom Timea Bacsinszká, Martina Hingisová, piatym v „pavúku“ v nedeľňajšom finále štvorhry žien na OH v Riu de Janeiro. Už v sobotu si v českom derby o bronz poradili Barbora Strýcová a Lucie Šafářová 7:5, 6:1 s Andreou Hlaváčkovou a Luciou Hradeckou.

18.24 – Tenis: Českí tenisti Lucie Hradecká a Radek Štěpánek zvíťazili 6:1, 7:5 nad indickým tandemom Sania Mirzová, Rohan Bopanna nasadeným ako štvrtým v nedeľňajšom stretnutí o bronzovú medailu v miešanej štvorhre na OH v Riu.

17.10 – Atletika: Šampiónkou v maratóne sa v Riu de Janeiro stala Keňanka Jemima Jeplagat Sumgongová. V cieli ju klasifikovali v čase 2:24:04. Po striebro si s 9-sekundovým odstupom dobehla Eunice Jepkirui Kirwová z Bahrajnu. Bronz si vybojovala úradujúca majsterka sveta, Etiópčanka Mare Dibabová. Jej časové manko v cieli bolo 26 sekúnd na víťazku – viac

Momentka zo ženského maratónu v Riu de Janeiro. Foto: SITA/AP, Robert F. Bukaty
Rio 2016, maratón Momentka zo ženského maratónu v Riu de Janeiro.

16.40 – Synchronizované plávanie: Celú noc pracovali zriadenci Centra vodných športov Marie Lenkovej v Barre na tom, aby sa súťaž akvabel na olympijských hrách v Riu de Janeiro mohla začať vo vode s modrým, a nie zeleným odtieňom. Nebola to hračka, vymeniť museli milión galónov vody (379-tisíc litrov), aby stihli ranné tréningy synchronizovaných plavkýň. Zelené sfarbenie spôsobili rozmnožené riasy. Organizátori síce tvrdili, že voda nepredstavuje zdravotné riziko, ale pre zlú viditeľnosť pristúpili k prečerpaniu.

Viac na túto tému: #Rio 2016