Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Cenná rada od slávneho otca. Neber priezvisko Schumacher ako príťaž, radí Michael talentovanému Mickovi

Nemecký motoristický pretekár Mick Schumacher nebral nikdy svoje priezvisko ako príťaž.

02.09.2023 16:14
737413960 Foto:
Mick Schumacher sa za dva roky dokázal iba dvakrát dostať do najlepšej desiatky. Jeho najlepším výsledkom je 6. miesto z VC Rakúska.
debata

V zatiaľ neodvysielanom rozhovore pre Sky Sports to odôvodnil prístupom svojho otca Michaela. Sedemnásobný šampión F1 naňho nikdy nevyvíjal tlak.

„Otec mi vždy hovoril, aby som na to vôbec nemyslel a dostal zo seba to najlepšie,“ povedal podľa DPA v zatiaľ neodvysielanom rozhovore pre Sky Sports.

Náhradný pilot Mercedesu, kde jeho otec ukončil v roku 2012 úspešnú kariéru, pretekal v mladosti na motokárach pod priezviskom Betsch. Dievčenské priezvisko jeho matky Corinny malo odpútať všeobecnú pozornosť.

Holandsko, Verstappen Čítajte viac Wau, ty si Max? Holandské princezné si šli na Verstappenovi oči vyočiť, kráľ ho objímal ako vlastného syna

„Bez otcovej snahy a rád by som tu určite nebol. Vždy som vedel, že je pretekár, ale až neskôr som si uvedomil, ako veľmi slávny,“ uviedol Mick na adresu svojho otca, ktorý je považovaný za najväčšieho pretekára v histórii F1.

Na verejnosti sa neobjavil od vážneho pádu na lyžovačke v roku 2013 a o jeho zdravotnom stave nie sú známe detaily.

Samotný Mick je majster F2 z roku 2020 a dve sezóny strávil v F1 s tímom Haas. V prvej nezískali on ani ruský tímový kolega Nikita Mazepin žiadne body s nekonkurenci­eschopným monopostom VF-21.

V ďalšom ročníku Schumachera zatienil skúsenejší Dán Kevin Magnussen a americká stajňa nepredĺžila s mladíkom zmluvu. Odvtedy pôsobí ako náhradník v Mercedese.

Nová kráska po boku Micka Schumachera Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Spoznajte v infogalérii novú partnerku...
debata chyba