Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Komplikácia olympijského sna. Dubovcová so Štrbovou vo Viedni skončili

Slovenské reprezentantky Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou nepostúpili do osemfinále play-off prestížneho "päťhviezdičkového" podujatia World Tour v plážovom volejbale vo Viedni.

01.08.2019 16:25 , aktualizované: 19:15
Dubovcová, Štrbová Foto: ,
Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová, Andrea Štrbová a manažér Miloš Dubovec.
debata

Vo štvrtkovom popoludňajšom súboji 1. kola play-off Slovenky prehrali s domácimi Rakúšankami Katharinou Schützenhöferovou a Lenou Plesiutschnigovou za 50 minút 1:2 (16, – 16, –10).

"Po takomto zápase sa mi chce tak akurát rozplakať sa. Začali sme dobre, odskočili sme súperkám v prvom sete na päť lôpt a potom ho aj zaslúžene získali. Domáce hráčky však hnalo dopredu zaplnené hľadisko a v takom zápase musíte byť stále v pozore a nedať súperkám šancu chytiť sa.

My sme im tú šancu dali a ony ju už nepustili z rúk. Ťažko sa mi teraz hľadá niečo pozitívne, ale minulý rok sme boli na tomto turnaji iba v kvalifikácii a teraz sme sa dostali ďalej. Táto prehra však veľmi mrzí," uviedla Natália Dubovcová v spravodajstve RTVS.

„Som neuveriteľne šťastná. Veľmi tvrdo sme trénovali a konečne vidíme z toho prospech. Sme veľmi spokojné s naším výkonom. Tak dobre ako teraz sme nehrali dosiaľ v celej tejto sezóne,“ povedala v eufórii Katharina Schützenhöferová, cituje ju portál ORF.

Slovenky dosiahli vo Viedni jediné víťazstvo v troch zápasoch, keď v úvodnom súboji skupinovej fázy zdolali 17. nasadený lotyšský pár Tina Graudinová a Anastasija Kraučenoková 2:1 (-13, 19, 12).

Veľmi si na tomto turnaji nepomohli vo svojej veľkej ambícii – zúčastniť sa na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu.

Zverenky českej trénerky Lenky Haječkovej začali zápas play-off proti Rakúšankám Schützenhöferovej a Plesiutschnigovej výborne. Prvý set bol vyrovnaný do dvoch tretín, ale jeho koncovku ovládli Slovenky 21:16. V druhom sete im súperky odplatili rovnakou mincou a zvíťazili 21:16.

V rozhodujúcom tajbrejku boli od začiatku o krok vpredu domáce hráčky a napokon sa tešili po triumfe 15.10.

Natália Dubovcová (v popredí) a Andrea Štrbová. Foto: facebook.com/natalia.andrea.beach
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová Natália Dubovcová (v popredí) a Andrea Štrbová.

Bol to štvrtý vzájomný duel oboch týchto dvojíc a druhé víťazstvo rakúskeho páru. Minulý rok v tureckom Mersine, kde Slovenky napokon získali bronz, vyhrali Rakúšanky v semifinále 2:0 (13, 21).

Tento rok sa obe predchádzajúce konfrontácie skončili v prospech Sloveniek – v čínskom Ťin-ťiangu aj malajzijskom Kuala Lumpure zvíťazili 2:0.

Turnaj World Tour, Five stars, Viedeň – 1. kolo play-off Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) – Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová (Rak.) 1:2 (16, –16, –10)

debata chyba
Viac na túto tému: #Natália Dubovcová #Andrea Štrbová #slovenské plážové volejbalistky