Po hokejovom titule sa do Nitry sťahuje aj volejbalový

Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra prvýkrát získali titul slovenských šampiónov. V stredajšom siedmom stretnutí finále play-off extraligy 2015/2016 zvíťazili na palubovke VK MIRAD PU Prešov 3:1 (20, 22, -23, 23) a v sérii hranej na štyri úspechy triumfovali 4:3.

11.05.2016 19:20
Volejbal, Ilustračné foto Foto:
Ilustračné foto

Obhajcovia titulu z Prešova vo finále nezužitkovali vedenie 2:0 na zápasy, bez zisku setu následne prehrali tri duely a aj keď si v nedeľu v Nitre vynútili rozhodujúci súboj, v stredu pred vlastnými fanúšikmi neuspeli. Vo štvrtom sete Nitra takmer premárnila vedenie 24:18, no za stavu 24:23 konečne premenil mečbal Matej Kubš.

Nitrania dosiaľ nikdy neboli vo finále, ich najlepším doterajším umiestnením boli štvrté priečky (2009, 2010). Prešovčanov, ktorí bojovali o double, môže sčasti utešiť aspoň marcový triumf v Slovenskom pohári. Finálový neúspech Prešova znamená, že ŠK Matador Púchov je naďalej posledným tímom, ktorý obhájil majstrovský titul. Podarilo sa mu to v roku 2003.

VK MIRAD PU Prešov – VK Bystrina SPU Nitra 1:3 (-20, –22, 23, –23)
- konečný výsledok série 3:4, Nitra získala titul
114 min, rozhodovali: Mokrý a Porvazník