George odvrátil vyradenie basketbalistov Indiany 37 bodmi

Basketbalisti Indiany zdolali na svojej palubovke Miami 93:90 a odvrátili tak bezprostrednú hrozbu vyradenia.

29.05.2014 11:08
Paul George Foto: ,
Paul George.

Paul George prispel k výhre 37 bodmi a Pacers znížili stav finálovej série Východnej konferencie na 2:3. Miami bude mať druhú možnosť postúpiť do finále NBA v piatok pred domácimi fanúšikmi.

Videozostrih zo zápasu Indiana - Miami.

Vývoj zápasu ovplyvnili problémy LeBrona Jamesa s faulami, pre ktoré v druhej štvrtine odohral jedinú minútu. Napriek tomu v polčase Miami viedlo 42:33. V tretej štvrtine však James rýchlo nazbieral štvrtý a piaty faul a opäť opustil ihrisko. Toho domáci využili k šnúre 20:4.

Heat ťahal pri Jamesovom výpadku Chris Bosh, ktorý dal 20 bodov a desať lôpt doskočil. V poslednej časti však Indiana zmazala náskok hostí a stretnutie dospelo do vyrovnanej koncovky. Päť sekúnd pred koncom za stavu 92:90 pre domácich mohol Bosh zabezpečiť Miami štvrtý titul Východnej konferencie v rade, jeho trojkový pokus ale nebol úspešný.

„Mali sme dosť príležitostí, aby sme to dotiahli k víťazstvu. Nedokázali sme sa ale dostať z problémov,“ konštatoval po zápase tréner Miami Erik Spoelstra. Jeho zverencom k výhre nepomohlo ani pätnásť trojok. Heat však strieľali iba osem trestných hodov.

Pacers k výhre doviedol George, ktorý v poslednej štvrtine nastrieľal 21 zo svojich 37 bodov. Spolu s Davidom Westom sa postarali o posledných 36 bodov svojho tímu v zápase.

"Jednoducho som to cítil. Bol som v rytme. Musel som byť agresívnejší než doteraz. Mal som pozície a dostal som sa do laufu, " povedal po zápase George, ktorý si pripísal aj šesť získaných lôpt.

V zápase sa strelecky presadilo len šesť hráčov Indiany, West nastrieľal 19 bodov. Vďaka šiestim trojkám sa v drese Miami na 18 bodov dostal Rashard Lewis. Osemnásť bodov pridal aj Dwyane Wade. James odohral iba 24 minút, premenil dve z desiatich striel z poľa a zostal na siedmich bodoch. Jamesovi sa ešte len druhýkrát v kariére stalo, že sa v stretnutí play-off nedostal do dvojciferných čí­sel.