Ďalší skvelý kúsok Taylora v NCAA. Nastrieľal 109 bodov!

Americký basketbalista Jack Taylor druhýkrát v priebehu jedného roka nastrieľal v zápase univerzitnej súťaže NCAA viac než 100 bodov.

18.11.2013 12:31
Basketbalový kôš, basketbal, ilustračné foto Foto:
Ilustračné foto.

V nedeľu prispel 109 bodmi k víťazstvu Grinnell nad Crossroads 173:123. Dvadsaťtriročný rozohrávač sa tým postaral o tretí najlepší strelecký výkon v histórii NCAA.

Rekord súťaže stanovil Taylor vlani 20. novembra, kedy nastrieľal 138 bodov. V nedeľu tesne zaostal za druhým najlepším výkonom, ktorý drží od roku 1954 Clarence „BEVO“ Francis s 113 bodmi.

„Rovnako ako pred rokom, nedokázal by som to bez spoluhráčov. Zaslúži si veľké uznanie, bol to vskutku kolektívny výkon,“ uviedol Taylor, ktorý stihol dať 109 bodov za 29 minút, ktoré strávil na ihrisku.

Najviac sa mu darilo v úvodných desiatich minútach druhého polčasu, kedy nastrieľal 53 bodov. V zápase premenil polovicu z 48 trojbodových pokusov a 15 zo 17 trestných hodov. Z hry dal 35 košov a mal päťdesiatpercentnú úspešnosť.