Chaos v Madison Square Garden, hromadná bitka v prvej sekunde. Vďaka nej má obranca Nemec nový rekord

Zápas NHL medzi dvoma rivalmi začal netradičným spôsobom. Ihneď po úvodnom buly zápasu, v ktorom New York Rangers zdolal New Jersey Devils 4:3, došlo k hromadnej bitke a všetkých 10 hráčov na ľade odišlo s trestami.

04.04.2024 06:15 , aktualizované: 10:40
MacDermid Rempe Foto:
V hromadnej šarvátke sa pobili aj Kurtis MacDermid z New Jersey Devils (vľavo) a Matt Rempe z New Yorku Rangers.

Diabli, v ktorého zostave nechýbal slovenský obranca Šimon Nemec, po tretej prehre v sérii strácajú na postupovú pozíciu do play off šesť zápasov pred koncom šesť bodov, pričom Washington na pozícii druhej divokej karty má dva zápasy k dobru.

Hromadná bitka v prvej sekunde zápasu v slávnej aréne Madison Square Garden priniesla až osem trestov do konca zápasu, vrátane dvoch pre obrancov každého tímu. Vďaka tomu strávili ostatní hokejisti na ľade omnoho viac času, ako zvyčajne. Pozrite si neštandardný začiatok stretnutia:

Za domácich dostali tresty Jacob Trouba, K'Andre Miller, Barclay Goodrow, Matt Rempe a Jimmy Vesey. Na druhej strane to boli Kurtis MacDermid, Chris Tierney, Kevin Bahl, John Marino a Curtis Lazar.

Vďaka spomínanej bitke si slovenský obranca New Jersey Šimon Nemec vytvoril nové kariérne maximu v čase strávenom na ľade, keď odohral 26:23 min. Pre zaujímavosť, jeho predchádzajúci rekord bol o 55 sekúnd kratší. Nemec zaznamenal v zápase jeden plusový bod a jeden bodyček.

Šimon Nemec Čítajte viac Hviezdny Rus vrazil mladého Slováka čelom na mantinel. Malkin sa po verdikte rozhodcov rozčuľoval

Rangers viedli po úvodnej tretine 2:0, keď sa presadili Artemij Panarin a Alexis Lafreniere. New Jersey však v druhej stav otočilo zásluhou Ondřeja Paláta, Brendana Smitha a kapitána Nica Hischiera.

Tretia časť však opäť patrila lídrovi Metropolitnej divízii. V 46. minúte vyrovnal Kaapo Kakko a o triumfe rozhodol počas presilovej hry Chris Kreider. Rangers kraľujú so 106 bodmi aj celej lige.

ramsay slovensko hokej Čítajte viac Ramsay prezradil, na ktorých hráčov sa pred MS najviac teší. Je rozhodnutie o Pospíšilovi konečné?

V prvej tretine skórovali Artemij Panarin a Alexis Lafreniere. Obaja pridali po asistencii, dve zaznamenal Adam Fox. Igor Šesťorkin urobil 17 zákrokov, o 20 menej ako Kaapo Kahkonen.

Z víťazstva sa v noci tešil slovenský obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay Lightning zdolala Toronto Maple Leafs 4:1.

Tampa triumfovala v deviatom z uplynulých jedenástich duelov a priblížili sa k účasti vo vyraďovacej časti. Nikita Kučerov zaznamenal proti Maple Leafs tri asistencie a so 130 bodmi (42+88) vedie kanadské bodovanie.

Nela Lopušanová mama Čítajte viac Lopušanová má top formu. Jeden gól strelila, na ďalšie dva prihrala. Mladá Slovenka žiari v USA

Ruský krídelník vytvoril rekord Lightning v počte bodov v jednej sezóne, keď prekonal svoj výkon z ročníka 2018/19 (128 bodov). V drese Lightning sa presadili Victor Hedman, Brayden Point, Steven Stamkos a Nicholas Paul.

Černák nastúpil v druhej obrannej dvojici Haydnom Fleurym, odohral 23:42 minúty a bol druhý najvyťažovanejší hráč tímu.

Slovenský bek dosiahol štyri hity a jeden plusový bod. Ak by Toronto získalo aspoň bod, malo by istú účasť v play off. Za domácich skóroval iba líder tabuľky strelcov Auston Matthews, ktorý strelil 63. gól v sezóne.

Hrdinom LA Kings bol Moore, ktorý dosiahol hetrik v stretnutí proti Seattlu. Pierre-Luc Dubois zaznamenal tri asistencie, Kevin Fiala mal bilanciu 1+1 a Viktor Arvidsson 0+2. Domáci uspeli po troch prehrách a zvýšili svoje šancu na play off.

Slovensko Kazachstan Čítajte viac Lantoši nemá nič proti hráčom z KHL. V jednej kabíne však s nimi na MS v Česku byť nechce

V Západnej konferencii im priebežne patrí druhá voľná karta a pred St. Louis Blues majú päťbodový náskok. Pre Kraken to je tretia sezóna v NHL a do vyraďovacej časti sa im podarilo postúpiť len v predchádzajúcom ročníku. Tatar po štyroch zápasoch, keď bol len v pozícii zdravého náhradníka nastúpil v tretej formácii, odohral 10:37 minúty, dosiahol dve „mínusky“ a jednu strelu.

Dallas zdolal Edmonton hladko 5:0 a dosiahol ôsmy triumf za sebou. Jake Oettinger predviedol 35 úspešných zákrokov, zaznamenal tretie čisté konto v sezóne a desiate v profiligovej kariére. Oettinger neinkasoval ani v predchádzajúcom stretnutí proti Seattlu.

Radek Faksa mal bilanciu 1+2, Wyatt Johnston a Sam Steel dosiahli zhodne gól a asistenciu a Craig Smith mal dve asistencie. Stars vyšla najlepšie druhá polovica prostrednej časti, keď počas 5:48 minúty strelili štyri góly.

NHL – sumáre:
Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 19. Matthews (Rielly, Tavares) – 11. Hedman (Kučerov, Hagel), 23. Point (Kučerov, Duclair), 29. Stamkos (Hagel, Fleury), 55. Paul (Raddysh, Kučerov). Brankári: Woll – Vasilevskij, strely na bránku: 29:25

New York Rangers – New Jersey Devils 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Góly: 10. Panarin (Lafreniere, Fox), 19. Lafreniere (Wennberg, Roslovic), 46. Kakko, 56. Kreider (Fox, Panarin) – 23. Palát (J. Hughes, L. Hughes), 30. Smith (Bratt, Meier), 32. Hischier (Bratt), Brankári: Šesťorkin – Kahkonen, strely na bránku: 41:20

Dallas Stars – Edmonton Oilers 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Góly: 3. Faksa (Steel, Smith), 34. Seguin (Heiskanen, Robertson), 37. Johnston (Harley, Faksa), 39. Benn (Stankoven, Johnston), 40. Steel (Faksa, Smith). Brankári: Oettinger – Pickardm strely na bránku: 32:35

Los Angeles Kings – Seattle Kraken 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 10. Kempe (Arvidsson, Fiala), 28. Moore (Roy, Dubois), 32. Moore (Dubois, Arvidsson), 51. Fiala (Lizotte), 57. Moore (Dubois) – 46. Burakovsky (Bjorkstrand, McCann), 52. Dumoulin (Gourde, Tanev). Brankári: Talbot – Grubauer, strely na bránku: 27:23

Arizona Coyotes – Vancouver Canucks 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 51. Guenther (Kerfoot, Keller) – 30. Hughes (Miller, Pettersson), 59. Garland (Hughes, Hronek). Brankári: Ingram – Šilovs, strely na bránku: 21:33

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 23:42 0 0 0 +1 0 0
Šimon Nemec (New Jersey) 26:23 0 0 0 +1 0 0
Tomáš Tatar (Seattle) 18:46 0 0 0 –2 1 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/