Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan zostrelil jeho bývalý hráč. Košice dali rivalovi na úvod poriadnu lekciu

Hokejisti Košíc sa vo štvrťfinálovej sérii play off ujali vedenia nad Slovanom 1:0 na zápasy. V tom úvodnom zdolali odvekého rivala 6:2.

18.03.2024 20:30 , aktualizované: 21:07
slovan, košice Foto: ,
Snímka z prvého štvrťfinále Košice - Slovan.

Hrdinom stretnutia, ktoré v Steel aréne sledovalo viac ako 6-tisíc divákov, sa stal Joona Jääskeläinen. Fínsky útočník, ktorý v sezóne 2021/2022 pôsobil v bratislavskom Slovane, zaznamenal hetrik.

Skóre duelu otvorili favorizovaní domáci, keď sa v 15. minúte presadil Lunter. Na jeho presný zásah nadviazal v 28. minúte Jääskeläinen.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Slovan síce odpovedal o necelé dve minúty gólom Pecarara v presilovej hre, no 53 sekúnd pred koncom druhej tretiny využili početnú výhodu aj Košičania, keď sa opäť presadil Jääskeläinen.

Dvadsaťsedemročný útočník dokonal svoje gólové predstavenie v 47. minúte, keď opäť potrestal vylúčenie Mahboda a zvýšil už na 4:1.

Päť minút pred koncom sa presadil aj Pollock – opäť v presilovej hre a upravil už na štvorgólový rozdiel. Mimochodom, v oslabení inkasovali Bratislavčania tri góly.

Necelé tri minúty pred koncom síce znížil Holway a Slovan ešte odvolal brankára Godlu, ale hneď z prvého vhaadzovania si strelil vlastný gól, ktorý rozhodcovia pripísali Havrilovi.

SR Hokej TEL 38.kolo Košice Zvolen KEX Čítajte viac Z jednej polovice Čech, z druhej Slovák. Viem, kde je moje miesto, vraví opora Košíc. Slovan? Nič lepšie sme si nemohli priať

Košice boli podstatne efektívnejšie. Slovan nevyužil ani jeden z dvoch samostatných nájazdov a nechal vyniknúť brankára Riečického.

Druhý zápas série sa hrá v utorok od 18.00 opäť v Steel aréne. Séria sa po ňom presunie do Bratislavy, kde sa obaja súperi stretnú po dvoch dňoch voľna v piatok a v sobotu.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 15. Lunter (Chovan, Olsson), 28. Jääskeläinen (Šedivý, Pollock), 40. Jääskeläinen (Chovan, Pollock), 47. Jääskeläinen (Bartánus, Chovan), 54. Pollock (Lalonde, Chovan), 59. Havrila – 30. Pecararo (Bergman, Mahbod), 56. Holway (Pecararo).
Rozhodovali: Hronský, Snášel – D. Konc ml., Knižka, vylúčení: 8:8 na 2 min., navyše Lukošik 5 + DKZ za seknutie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, 6117 divákov
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký – Lunter, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Fejes – Bartánus, Havrila, Šimun
Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Ranford, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, Šille, Dudáš – Kukumberg
Stav série: 1:0

Dráma na Spiši pre domácich

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v prvom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už v utorok 19. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.

Domácim vyšiel lepšie úvod, boli aktívnejší a v 6. minúte dostali presilovú hru. Už po 14 ju využili, keď strelu Merežka tečoval kapitán Rapáč.

spišská, bystrica Čítajte viac Prvé štvrťfinále Spišská Nová Ves - Banská Bystrica sme sledovali ONLINE

Spišiaci mohli do prestávky zvýšiť vedenie, ale svoje šance nedokázali využiť. V 26. minúte sa však dostal s pukom medzi kruhy a strelou švihom upravil na 2:0.

Bystrica však v polovici duelu znížila, Turnbull zaskočil Melicherčíka. Hostia sa krátko na to tešili z vyrovnania, no pre Horovu hru vysokou hokejkou presný zásah neplatil.

Mužstvo Raima Helminena však už v 45. minúte vyrovnalo, Velov pokus Melicherčík len vyrazil a Macek zakončil do odkrytej bránky. V tretej minúte predĺženia rozhodol Burgess o triumfe Spišskej Novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 6. Rapáč (Merežko, Archambault), 26. Nellis (Archambault, Ališauskas), 63. Burgess (Majdan, Nellis) – 29. Turnbull (Macek, Vela), 45. Macek (Vela).
Rozhodovali: Crman, Novák – Kacej, Hercog, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2685 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan
Banská Bystrica: Krošelj (od 13. do 14. Rabčan) – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Macek – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Pavúk, Štrauch

I. liga – štvrťfinále:

HK Skalica – HK ‘95 Považská Bystrica 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 40. Šandor (Sloboda, Kuba), 40. Polák, 51. Hujsa (Šátek, Kuba) – 17. Cíger (Rufati, Lušňák), 21. Jakubec, 23. Zlocha (Zemko), 51. Zlocha (Hlinka), 59. Jakubec.
Rozhodovali: Klejna, Adamec – Nosek, Rehák, vylúčení: 2:4 na 2 min, Janík na 5 min + DKZ (za hrubosť), Škápik na 5 min + DKZ (za krosček), Hujsa na 10 min (za nešportové správanie) – Zaťko na 5 min + DKZ (za hrubosť), Lušňák na 10 min (za nešportové správanie), presilovky a oslabenia: 1:1
Stav série: 1:3

TSS GROUP Dubnica – HC Topoľčany 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 39. Ďuriš (E. Švec, Tybor) – 48. Matej (Urban), 62. Bečka.
Rozhodovali: Synek, Moller – Zelený, Tvrdoň, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0
Stav série: 2:2

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #štvrťfinále #HC Košice #Joona Jääskeläinen