3 : 2
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred mesiacom

Prvý bod ostáva doma na Spiši. Banská Bystrica podala výborný výkon a vyrovnať môže už zajtra večer na rovnakom mieste. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

62:07

Spišská Nová Ves dala gól! Je rozhodnuté. Spišiaci vyskočili zo striedačky a naskákali na TODDA BURGESSA, pretože prekonal Krošelja z uhla ponad ľavé rameno. Asistencie: Juraj Majdan a Anthony Nellis.

60:56

Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 20:55.

Hneď prvý štvrťfinálový súboj prináša predĺženie. Spišská vyhrávala 2:0, ale nestačilo jej to na získanie úvodného bodu v sérii. Po riadnej 15 minútovej prestávke nasleduje 20 minútové predĺženie vo formáte 5 proti 5.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:56

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Archambault – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

58:36

Po strele Merežka sa jeho hokejka rozletela na dve časti. Bystričania vyšli do prečíslenia, ale úspešný návrat zaznamenal Nellis.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:58

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Bačik – 2 min., napadnutie.

56:28

Pre hostí sa rodila hrozba, pretože Archambault to chcel zobrať na seba, ale v poslednej chvíli sa rozhodol prenášať na Burgessa. Dostal to však na dlhú hokejku.

54:56

Carter Turnbull sa odhodlal k zakončeniu z modrej čiary, ale mieril podľa vedľa ľavej tyčky.

52:56

Jan Petriska robil maximum, aby si našiel priestor na dorážku zblízka. Lenže Melicherčík udržal v náručí pokus Romana Faitha.

50:42

Domáci so zakázaným uvoľnením. Bude sa vhadzovať po pravici brankára Melicherčíka.

50:00

Tretia tretina vstúpila do poslednej desaťminútovky. V Spišskej je úplne všetko otvorené – 2:2.

48:49

Sledujeme aktívny hokej. Dlhú dobu nebola hra prerušená, ale taktiež veľmi neprichádzajú vyložené príležitostí.

46:33

Drábek vstúpil do spolupráce Maceka s Turnbullom, ale nezabránil úniku tejto dvojice. Následne tvrdú strelu udržal v náručí Marcel Melicherčík.

44:04

Banská Bystrica dala gól! Veľký dôraz použili hostia pri tomto útoku. Melicherčík skončil v bránke a ponad neho priletel puk dovnútra. Spišiaci však neprotestujú. Nič sa riešiť nebude. Vyrovnané 2:2. Skóroval MATEJ MACEK. Asistencia: Marcus Vela.

42:21

Nellis nabil dobrý puk na hokejku Valacha. Ten nevyslal svoj povestný tvrdý príklep. Krošelj túto strelu nedokázal zovrieť v lapačke, ale hosťom následne nič nehrozilo.

41:18

40:39

Každý puk na hokejke Turnbulla znamená nebezpečenstvo pre domácich. Krásne mu to poslal krížom cez pásmo Faith, ale Melicherčík bol na mieste.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 20:02.

Druhú tretinu poznačila slabá disciplína aktérov. Do toho sa priplietlo skúmanie videa a neuznaný zásah hostí. Herne je to už vyrovnané.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:41

Krošeljov úspešný zákrok. Zneškodnil Merežkovu strelu. Rapáč sa nestihol zorientovať a dorážať. Bačík nezaspal a vyhodil do stredného pásma.

37:45

Petriska – 2 min., držanie.

36:39

36:24

Bačíkovi nevyšiel zámer prekvapiť Melicherčíka strelou spoza brániacich hráčov. Chýbali centimetre, aby to poslal do bránky od pravej žŕdky.

35:56

Domáci hráči, ktorí sú určení na oslabenia, urobili svoje povinnosti k maximálnej spokojnosti a na ľad môžu prísť ďalší jednotlivci.

34:39

Spišská Nová Ves hrá so štyrmi hráčmi.

34:38

Rapáč – 2 min., vrazenie na mantinel.

33:09

Spišskej pohrozil zakončením sprava Langkow, no našťastie pre Rysy sa puk ocitol na bočnej sieťke. Ališauskas hneď odpaľoval do bezpečia. Hora prišiel neskoro na modrú čiaru.

32:39

Kerbashian – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

32:17

32:03

31:19

Perfektná Turnbullova robota! Vypracoval si ideálnu streleckú pozíciu, ale napokon to zasekol za seba a ukázať sa mohol Hora! S ním si však Melicherčík poradil!

30:36

Viac ako päť minút sa prezeral záznam! Bystrica nevyrovná na 2:2! Zrejme rozhodlo zakončenie vysokou hokejkou!

Banská Bystrica dala gól!

30:17

Kerbashian – 2 min., hákovanie.

30:03

Luža – 2 min., vrazenie na mantinel.

29:54

Súboj obrancov. Patrik Luža cúval pred Šimonom Grochom. Domáci mladík vystrelil celkom kvalitne. Krošelj bol nútený ísť do zákroku.

29:23

Ráznu, ale čistú stopku telom vystavil Merežko Petriskovi. Mladíkovi spod Urpína odrezal cestu pri zadnom mantineli.

28:58

Banská Bystrica dala gól! Za hostí sa presadila prvá pozmenená formácia. Center Vela vyhral buly, CARTER TURNBULL strieľal a Melicherčíkovi to prepadlo za čiaru. Asistencie: Matej Macek a Marcus Vela.

28:54

Ivan Ďatelinka dostal presnú nahrávku na modrú čiaru. Rozhodol sa pre priame ohrozenie spišskej brány. Melicherčík zasahoval spoľahlivo.

28:22

27:56

Spišskej táto presilovka nevychádza. Bystrica je vzadu zosúladená a dôležité je, že včas pristupuje k domácim hráčom.

26:22

Turnbull – 2 min., hákovanie.

26:16

Keby Bakoš prepustil prihrávku Drábeka až na zadnú žŕdku, Merežko mohol z komfortnej pozície nasmerovať puk za Krošeljov chrbát.

25:29

Spišská Nová Ves dala gól! ANTHONY NELLIS vystrelil tvrdo a Krošelj mohol už iba vyberať puk zo siete. Bystričanom zatiaľ hra vôbec nevychádza. Asistencie: Olivier Archambault a Nerijus Ališauskas.

24:33

Horšiu voľbu si vybral Tomáš Matoušek. Mal absolútne otvorený priestor na strelu pred kruhmi, no dal to pod seba Bačíkovi, ktorý nič nespravil s pukom.

23:49

Ďatelinka pretlačil Rapáča na bystrickej strane a na staré kolená sa vydal podporiť ofenzívu. V útočnej tretine pripojil aj Maceka, ale z jeho hokejky išiel nepresný pokus.

22:19

Nielsen sa nesprávne postavil k eliminácii presnej prihrávky Ališauskasa na os klziska pre Drábeka. Namiesto zažehnania hrozby ju práve vytvoril, no hostia tomu dokázali odolať.

21:02

20:01

Spišská Nová Ves hrá so štyrmi hráčmi. Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:58.

V niektorých fázach tento prvý zápas play-off pripomína minuloročnú sériu. Oveľa viac práce mal brankár Krošelj, ktorý aj raz inkasoval.

17:20

Šarvátka v domácom obrannom pásme! Do Vandasa nabehol ťažký Nielsen a niečo tam chcel riešiť aj Vela! Otvárajú sa dvierka na trestnej lavici!

17:03

Džugan spálil sľubnú príležitosť. Bystričania na neho zabudli. Domáci útočník sa otočil pred bránkou, ale nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana.

16:02

Spišská Nová Ves a Banská Bystrica hrajú s piatimi hráčmi.

15:17

Rapáč zaviezol puk do pravého rohu klziska. Tam už na neho čakali Hora a Bíreš. Puk chcel brať Nielsen. O chvíľu ale prišiel Krošeljov zákrok.

14:02

Groch – 2 min., krosček.

Turnbull – 2 min., hrubosť.

13:11

Striedanie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Rabčan, prichádza Krošelj.

13:11

Spišiaci odstavili Horu na vlastnej polovici! Džugan vyštartoval dopredu s Vandasom aj Mykluchom, ktorý netrafil odkrytú časť Rabčanovej brány!

12:14

z ihriska odchádza Krošelj, prichádza Rabčan.

12:14

Hra je prerušená! Krošelj schádza z klziska! Je tam nejaký problém s výstrojom! Rabčan odchytá najbližší čas!

12:14

Gašper Krošelj teraz čaroval! Archambault ho skoro vytiahol zo svätyne! Todd Burgess z gólovej pozície nerozvlnil sieť!

11:33

Velovi sa nepodarilo nachytať na hruškách Melicherčíka, na ktorého sa rozhodol nasadiť zakončenie zadovkou.

10:44

Žiakov pokus z ľavej strany schoval do lapačky brankár Banskej Bystrice. Drábek nemal šancu pomýšľať na dorážanie.

09:59

Znovu sa vyplatila veľká bojovnosť domáceho Džugana. Ten získal puk, ktorý posunul Vandasovi. Nasledovalo potiahnutie medzi kruhy a zákrok Krošelja.

08:27

Krošelj je podstatne zamestnanejším chlapíkom na ľadovej ploche! Teraz v poslednej chvíli zlikvidoval dorážku Nellisa na druhú žŕdku!

07:43

Základnú tvár domácej akcii dal Rapáč. Finálne zakončenie sa naskytlo pre Bortňáka, ktorý sa zblízka mýlil.

06:21

Banská čelila ďalšej vážnej hrozbe Rysov! Vandas krásne prenechal puk Ališauskasovi! Škoda, že to skúsený obranca pálil presne na brankára! Ešte vznikla šarvátka Džugana a Lužu!

05:47

Spišská Nová Ves dala gól! BRANISLAV RAPÁČ sklepol puk medzi betóny brankára Krošelja a Spišská sa ujíma vedenia 1:0 i zároveň využíva presilovku. Asistencie: Igor Merežko a Olivier Archambault.

05:33

Faith – 2 min., sekanie.

05:31

Šikovná kombinačná akcia medzi Burgessom a Archambaultom, ktorý strelou zasiahol pravé rameno Krošelja!

04:15

Drábek predviedol kvalitný osobný súboj na mantineli. Groch následne nedôrazne a nepresne nastreľoval na bránku, pričom sa nemohol realizovať Bakoš.

03:10

Turnbull vymyslel rovnaký spôsob prechodu do útočného pásma, ako to previedol v úvodnej pol minúte. Teraz ho však dopravil na zadný mantinel Žiak.

02:13

Prvú strelu za Spišiakov mohol zaznamenať kapitán Branislav Rapáč, ale trafil korčule Ďatelinku. O pár sekúnd predsa len sa hlásil do roboty brankár Krošelj.

01:11

Druhý strelecký pokus sa naskytol obrancovi Horovi. Táto dôrazná delovka bola zastavená na kruhu Michaelom Drábekom.

00:31

Výborne postupoval smerom na domácu bránku Turnbull. Nechal za sebou viacerých hráčov Spišskej a vystrelil. Melicherčík zasahoval pravým lakťom.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Žiak, Ališauskas, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Burgess – Drábek, Kerbashian, Bakoš – Majdan, Bortňák, Rapáč – Džugan, Myklucha, Vandas.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj – Bačik, Luža, Hora, Nielsen, Ďatelinka, D. Stránský – Macek, Vela, Turnbull – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Faith, Langkow, Petriska – Štrauch, Pavúk, Žabka.

Tréner: Raimo Helminen.

Rozhodca: Crman, M. Novák – Kacej, Hercog.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 1. zápasu štvrťfinále play-off Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Banskou Bystricou.

Spišská ide do play-off z 3. miesta. Získala 87 bodov, hoci dlhé týždne trónila na čele s trinásťbodovým náskokom pred Popradom, ktorý napokon zdvihol nad hlavu pohár Dušana Pašeka staršieho. Rysy si zopakujú minuloročné prvé kolo play-off s Baranmi, ktorých vyradili 4:3 na zápasy.

HC 05 Banská Bystrica

Banská bola dlhodobo na hrane priameho postupu, ale zvládla posledný duel základnej časti s Nitrou. Bystrica majú motiváciu navyše, pretože sa chcú revanšovať za vlaňajšie vypadnutie. Miernou nevýhodou hostí je fakt, že zatiaľ čo súper má k dispozícii sedemnásť hráčov z uplynulej sezóny, oni len sedem.