Slovan zostrelil jeho bývalý hráč. Košice dali rivalovi na úvod poriadnu lekciu

Hokejisti Košíc sa vo štvrťfinálovej sérii play off ujali vedenia nad Slovanom 1:0 na zápasy. V tom úvodnom zdolali odvekého rivala 6:2.

18.03.2024 20:30 , aktualizované: 21:07
slovan, košice Foto: ,
Snímka z prvého štvrťfinále Košice - Slovan.

Hrdinom stretnutia, ktoré v Steel aréne sledovalo viac ako 6-tisíc divákov, sa stal Joona Jääskeläinen. Fínsky útočník, ktorý v sezóne 2021/2022 pôsobil v bratislavskom Slovane, zaznamenal hetrik.

Skóre duelu otvorili favorizovaní domáci, keď sa v 15. minúte presadil Lunter. Na jeho presný zásah nadviazal v 28. minúte Jääskeläinen.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Slovan síce odpovedal o necelé dve minúty gólom Pecarara v presilovej hre, no 53 sekúnd pred koncom druhej tretiny využili početnú výhodu aj Košičania, keď sa opäť presadil Jääskeläinen.

Dvadsaťsedemročný útočník dokonal svoje gólové predstavenie v 47. minúte, keď opäť potrestal vylúčenie Mahboda a zvýšil už na 4:1.

Päť minút pred koncom sa presadil aj Pollock – opäť v presilovej hre a upravil už na štvorgólový rozdiel. Mimochodom, v oslabení inkasovali Bratislavčania tri góly.

Necelé tri minúty pred koncom síce znížil Holway a Slovan ešte odvolal brankára Godlu, ale hneď z prvého vhaadzovania si strelil vlastný gól, ktorý rozhodcovia pripísali Havrilovi.

SR Hokej TEL 38.kolo Košice Zvolen KEX Čítajte viac Z jednej polovice Čech, z druhej Slovák. Viem, kde je moje miesto, vraví opora Košíc. Slovan? Nič lepšie sme si nemohli priať

Košice boli podstatne efektívnejšie. Slovan nevyužil ani jeden z dvoch samostatných nájazdov a nechal vyniknúť brankára Riečického.

Druhý zápas série sa hrá v utorok od 18.00 opäť v Steel aréne. Séria sa po ňom presunie do Bratislavy, kde sa obaja súperi stretnú po dvoch dňoch voľna v piatok a v sobotu.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 15. Lunter (Chovan, Olsson), 28. Jääskeläinen (Šedivý, Pollock), 40. Jääskeläinen (Chovan, Pollock), 47. Jääskeläinen (Bartánus, Chovan), 54. Pollock (Lalonde, Chovan), 59. Havrila – 30. Pecararo (Bergman, Mahbod), 56. Holway (Pecararo).
Rozhodovali: Hronský, Snášel – D. Konc ml., Knižka, vylúčení: 8:8 na 2 min., navyše Lukošik 5 + DKZ za seknutie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, 6117 divákov
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký – Lunter, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Fejes – Bartánus, Havrila, Šimun
Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Ranford, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, Šille, Dudáš – Kukumberg
Stav série: 1:0

Dráma na Spiši pre domácich

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v prvom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už v utorok 19. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.

Domácim vyšiel lepšie úvod, boli aktívnejší a v 6. minúte dostali presilovú hru. Už po 14 ju využili, keď strelu Merežka tečoval kapitán Rapáč.

spišská, bystrica Čítajte viac Prvé štvrťfinále Spišská Nová Ves - Banská Bystrica sme sledovali ONLINE

Spišiaci mohli do prestávky zvýšiť vedenie, ale svoje šance nedokázali využiť. V 26. minúte sa však dostal s pukom medzi kruhy a strelou švihom upravil na 2:0.

Bystrica však v polovici duelu znížila, Turnbull zaskočil Melicherčíka. Hostia sa krátko na to tešili z vyrovnania, no pre Horovu hru vysokou hokejkou presný zásah neplatil.

Mužstvo Raima Helminena však už v 45. minúte vyrovnalo, Velov pokus Melicherčík len vyrazil a Macek zakončil do odkrytej bránky. V tretej minúte predĺženia rozhodol Burgess o triumfe Spišskej Novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 6. Rapáč (Merežko, Archambault), 26. Nellis (Archambault, Ališauskas), 63. Burgess (Majdan, Nellis) – 29. Turnbull (Macek, Vela), 45. Macek (Vela).
Rozhodovali: Crman, Novák – Kacej, Hercog, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2685 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan
Banská Bystrica: Krošelj (od 13. do 14. Rabčan) – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Macek – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Pavúk, Štrauch

I. liga – štvrťfinále:

HK Skalica – HK ‘95 Považská Bystrica 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 40. Šandor (Sloboda, Kuba), 40. Polák, 51. Hujsa (Šátek, Kuba) – 17. Cíger (Rufati, Lušňák), 21. Jakubec, 23. Zlocha (Zemko), 51. Zlocha (Hlinka), 59. Jakubec.
Rozhodovali: Klejna, Adamec – Nosek, Rehák, vylúčení: 2:4 na 2 min, Janík na 5 min + DKZ (za hrubosť), Škápik na 5 min + DKZ (za krosček), Hujsa na 10 min (za nešportové správanie) – Zaťko na 5 min + DKZ (za hrubosť), Lušňák na 10 min (za nešportové správanie), presilovky a oslabenia: 1:1
Stav série: 1:3

TSS GROUP Dubnica – HC Topoľčany 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 39. Ďuriš (E. Švec, Tybor) – 48. Matej (Urban), 62. Bečka.
Rozhodovali: Synek, Moller – Zelený, Tvrdoň, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0
Stav série: 2:2

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #štvrťfinále #HC Košice #Joona Jääskeläinen