Slováci vyrovnali v hre bez brankára. Fíni ich však po krátkom predĺžení poslali domov

Slovenskí hokejoví reprezentanti na postúpi do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov vo švédskom Göteborgu.

02.01.2024 14:44 , aktualizované: 15:11
Slovensko - Fínsko Foto:
Rozhodujúci moment. Jere Lassila prekonáva v predĺžení Adama Gajana a posiela Slovákov domov.
debata (107)

Zverenci trénera Ivana Feneša prehrali v utorkovom štvrťfinále s rovesníkmi z Fínska 3:4 po predĺžení.

Slovenskí mladíci v súboji viedli 1:0 aj vyrovnali na 2:2 aj 3:3, no inkasovali hneď v úvode predĺženia a už nemal príležitosť bojovať ďalej.

Stále tak platí, že do semifinále MSJ sa slovenskí mladíci dostali trikrát, zatiaľ naposledy v sezóne 2014/2015.

Slovensko, Fínsko Čítajte viac Prehru Slovenska vo štvrťfinále s Fínskom sme sledovali ONLINE

V úvode stretnutia síce boli aktívnejší Fíni, ale Slováci potom vyrovnali hru. Nebezpečnejší síce boli hráči Suomi, ale šance mali aj slovenskí mladíci a bojovnosť sa im vyplatila v úplnom závere.

Necelé dve sekundy pred prvou sirénou Slováci vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme, pohotový pokus Filipa Mešára ešte zneškodnil brankár súpera, ale kapitán Adam Sýkora v páde poslal puk do fínskej bránky.

Situáciu ešte skúmali arbitri pri videu a rozhodli, že puk skončil v bránky dve desatiny sekundy pred koncom.

„Sme veľmi radi, že to tam padlo ešte pred koncom tretiny,“ komentoval po prvej časti útočník Adam Žlnka v prenose JOJ Šport.

sýkora Čítajte viac V kempe NHL zostrelil ruskú hviezdu, tá si počítala zuby. Sýkora je motor i srdce tímu, pochváli i vyčistí žalúdok

Na začiatku druhej tretiny využil súper chybu v slovenskej rozohrávke a Tommi Männistö vyrovnal na 1:1.

Šanci v porovnaní s prvou časťou ubudlo a po druhej dvadsaťminútovke bol stav nerozhodný 1:1. V úvode tretej časti sa Fíni ujali vedenia zásluhou Lenniho Hämeenaha, ale Dalibor Dvorský potom vyrovnal. Záver tretej tretiny bol dramatický.

Hráči Fínska sa 94 sekúnd pred treťou sirénou ujali vedenia gólom Aleksanteriho Kaskimäkiho, ale slovenskí mladíci potom hrali bez brankára a FIlip Mešár 44 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal a zariadil predĺženie.

Extra čas trval veľmi krátko. Už v 24. sekunde Jere Lassila prekonal Adama Gajana po sóle cez celú hraciu plochu. Slovenskí mladíci podľahli F9nom napriek tomu, že v počte striel na bránku mali miernu prevahu 30:28.

Slovensko – Fínsko 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)
Góly: 20. Sýkora (Mešár), 48. Dvorský (Pekarčík), 60. Mešár (Štrbák, Dvorský) – 23. Männistö, 41. Hämeenaho (Lassila, Naukkarinen), 59. Kaskimäki (Helenius), 61. Lassila (Salin, Nyman) Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Eriksson (Švéd.), Pearce – Faucher, Heffner (všetci Kan.)
Slovensko: Gajan – Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Radivojevič, Pišoja, Moško – Mešár, Petrovský, Sýkora – Mišiak, Dvorský, Pekarčík – Žlnka, Repčík, Honzek – Cisár, Dej, Kukumberg – Suchý
Fínsko: Kokko – Kulonummi, Pulkkinen, Salin, Pieniniemi, Kangas, Kärki, J. Väisänen – Hämeenaho, Lassila, Naukkarinen – Nyman, Helenius, Kaskimäki – Halttunen, Keskinen, Männistö – Hemming, Bau, Koskipirtti – Kumpulainen