Kanaďanky si vychutnali odplatu za minulý rok. Po dramatickom finále MS sa zapísali do histórie

Kanadské hokejistky zvíťazili vo finále majstrovstiev sveta v Utice nad domácimi hráčkami USA 6:5 po predĺžení a získali rekordný trinásty titul v histórii. O ich triumfe rozhodla v 66. minúte v presilovej hre Danielle Serdachnyová.

15.04.2024 08:32
Kanada, ženský hokej Foto:
Kanaďanky získali rekordný titul.

Kanaďanky oplatili svojim súperkám vlaňajšiu prehru, keď ich Američanky zdolali na domácej pôde v Toronte 6:3 a získali svoj desiaty titul.

Zápas bol veľmi vyrovnaný a ani jeden tím si nedokázal vypracovať viac ako jednogólové vedenie.

Do záverečnej desaťminútovky išli Američanky s tesným náskokom 4:3, no Emily Clarková vyrovnala a v 53. minúte upravila na 5:4 svojím druhým gólom v stretnutí kanadská kapitánka Marie-Philip Poulinová.

Američanky však opäť dokázali vyrovnať, keď päť minút pred koncom riadneho času skórovala obrankyňa Caroline Harveyová.

Tá istá hráčka mohla rozhodnúť v tretej minúte predĺženia, ale jej pokus chytila brankárka Kanady Ann-Renee Desbiensová.

Následne prišlo zlé striedanie domácich hokejistiek a presilovku využila dve sekundy pred jej koncom Serdachnyová.

Majstrovstvá sveta sa na budúci rok uskutočnia v Českých Budějoviciach.