Skvelý výkon Lopušanovej na MS. V súboji proti Švajčiarkam bola ústrednou postavou Sloveniek, tie čaká vo štvrťfinále Fínsko

Slovenské hokejistky budú hrať na MS hráčok do 18 rokov vo štvrtkovom štvrťfinále proti Fínsku. Rozhodli o tom stredajším víťazstvom nad domácim Švajčiarskom 2:1 po predĺžení v závere základnej B-skupiny.

10.01.2024 19:11
Nela Lopušanová 5 Foto:
Nela Lopušanová.
debata (2)

Vďaka prvému triumfu na turnaji sa umiestnili na 3. mieste pred Helvétkami a v súboji o štvrťfinále ich čaká Fínsko, druhý tím A-skupiny.

Švajčiarky budú hrať s Kanaďankami, ktoré skupinu ovládli po suverénnych výsledkoch a celkovým skóre 29:1 v troch zápasoch. .

Slovenky začali zápas aktívne a v 6. minúte išli do vedenia. Juríková v prečíslení dvoch proti jednej prihrala Lopušanovej, ktorá otvorila skóre – 0:1.

V závere prvej časti sa domáce hráčky dostali k tlaku počas presilovky, ale brankárka Debnárová podržala slovenské družstvo.

Slovenky mohli v druhej časti zvýšiť náskok, no nepomohli im k tomu ani dve presilovky. V 31. vyrovnala Inkampová a v ďalšom priebehu riadneho hracieho času dominovali brankárky.

Slovenky rozhodli o víťazstve v 62. minúte, keď obrankyňa Krákorová zužitkovala prihrávku Lopušanovej – 1:2.

MS hokejistiek do 18 rokov, B-skupina

Švajčiarsko – Slovensko 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 31. Inkampová (Lebundgutová, Balzerová) – 6. Lopušanová (Juríková), 62. Krákorová (Lopušanová). Rozhodovali: Kainbergerová (Rak.), Manthová (Kan.) – Dinantová (Belg.), Monardová (Švajč.), vylúčené: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1011 divákov
Zostava SR: Debnárová – S. Halušková, Mateičková, Tischlerová, Krákorová, Masláková, Tomaštíková, Kostková, Nogová – Paulínyová, Beňáková, Blichová – Lopušanová, Tóthová, Juríková – Lačná, Komlošová, Lacková – Karkošková, Taricsová.