Lopušanovej gól naštartoval Švédky. Slovenské hokejistky stále čakajú na prvú výhru na MS

Slovenky prehrali aj svoj druhý zápas na MS hokejistiek do 18 rokov. V pondelok večer podľahli Švédkam 3:6.

08.01.2024 18:34
Nela Lopušanová 16 Foto:
Nela Lopušanová.

Úvodný gól stretnutia zaznamenala Nela Lopušanová.

Jej gól však naštartoval švédske hokejistky, ktoré troma presnými zásahmi v rade naklonili misku váh na svoju stranu.

Proti veľkému favoritovi zápasu vzdorovali dve tretiny, po ktorých bol stav nerozhodný 3:3.

Švédky však v druhej časti záverečnej tretiny definitívne rozhodli o víťazstve dvoma gólmi, ďalší pridali do prázdnej bránky. Slovenky sú po dvoch zápasoch na poslednom štvrtom mieste základnej B-skupiny.

Slovenky mali výborný štart, keď už v 2. minúte išli do vedenia. Ich prvú presilovku v zápase využila Nela Lopušanová, ktorá pohotovo dorazila puk po strele Lilien Beňákovej – 1:0.

Z prvej početnej výhody skórovali aj Švédky zásluhou Miry Hallinovej.

Tá si gólovú radosť zopakovala aj v závere prvej tretiny, keď takisto skórovala v presilovke – 1:2. Keď Hilda Svenssonová v 28. minúte zvýšila na 1:3, zdalo sa, že favorit dostal zápas pod kontrolu.

Tatiana Blichová však v 30. minúte vybojovala puk pre Lenku Karkoškovú, ktorej strela prešla cez brankárku Lovisu Lundströmovú – 2:3. O sedem minút už bolo vyrovnané po akcii a zakončení Emy Tóthovej – 3:3.

Slovenkám sa vidina cenného úspechu rozplynula v druhej polovici tretej tretiny. Švédky vystupňovali tlak a Anna Brenkleová presne namierila po odrazenom puku – 3:4.

Krátko na to skončila v bránke aj strela Svenssonovej, ktorej pomohol aj nešťastný teč Liany Tomaštíkovej – 3:5.

Slovenky sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankárky, no do prázdnej bránky inkasovali šiesty gól.

Súboje v „béčku“ uzavrú stredajším zápasom so Švajčiarkami (od 16.00 h). Následne ich čaká štvrťfinále.

MS hráčok do 18 rokov, B-skupina

Slovensko – Švédsko 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Góly: 2. Lopušanová (Beňáková, Krákorová), 21. Karkošková (Blichová), 37. Tóthová (Tomaštíková) – 15. Hallinová (Hedqvistová, Svenssonová), 20. Hallinová (Hedqvistová, Svenssonová), 28. Svenssonová (Leijonhelmová), 52. Brenkleová, 53. Svenssonová (Rauniová), 60. Hellmanová (Hallinová, Svenssonová). Rozhodovali: Daliová (Švajč.), Manthová (Kan.) – Dinantová (Belg.), Moleková (SR), vylúčené: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 193 divákov.
Zostava SR: Debnárová – Krákorová, Tomaštíková, S. Halušková, Mateičková, Tischlerová, Masláková, Kostková, Nogová – Paulínyová, Tóthová, Blichová – Lacková, Beňáková, Lopušanová – Lačná, Komlošová, Juríková – Feníková, Taricsová, Karkošková