Sýkora je na dne a nevie, či už dostal v živote takú ranu. Gajan priznal, že pri góle zaspal

Verili, že ukončia deväťročné čakanie na medailu. Nakoniec však slovenskí hokejisti skončili pred bránami semifinále.

02.01.2024 15:18 , aktualizované: 15:23
Adam Gajan Foto:
Adam Gajan vo štvrťfinále proti Fínom.
debata (2)

Zverenci Ivana Feneša prehrali v utorkovom Štvrťfinále majstrovstiev sveta do 20 rokov s Fínmi 3:4 po predĺžení.

Prečítajte si reakcie slovenských hráčov po vypadnutí z turnaja pre JOJ Šport.

Servác Petrovský, útočník SR: "Ťažko sa hodnotí zápas. Všetci sme veľmi sklamaní, stalo sa to isté, čo minulý rok.

Bohužiaľ, bol to pre nás posledný turnaj spolu. Netreba však vešať hlavy, vrátime sa silnejší a zahráme si spolu aj v A-tíme."

Slovensko - Fínsko Čítajte viac Slováci vyrovnali v hre bez brankára. Fíni ich však po krátkom predĺžení poslali domov

Filip Mešár, strelec gólu SR na 3:3: "Veľké sklamanie. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, vyrovnali sme a stále sme verili vo víťazstvo.

V predĺžení sa zopakoval rovnaký scenár z minulého roka. Išli sme si za svojím cieľom, odohrali sme dobrý zápas, ale nedá sa nič robiť. Niečo nám chýba v predĺžení, no som hrdý na chlapcov."

Adam Sýkora, kapitán SR: “Neviem, či som už dostal takú ranu v mojom živote. Vrátili sme sa do zápasu a vyrovnali 40 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Som na dne.

Je to bolestivá prehra. Pre náš ročník to bola posledná šanca niečo dokázať. Opäť nám chýbal kúsoček."

Adam Gajan, brankár SR: „Ťažko sa hľadajú slová. Bol to iný zápas ako pred rokom. Veril som, že to môžeme zvrátiť, no zaspal som pri rozhodujúcom góle. Asi nám to opäť nebolo súdené.“