Mladíkom prvý prípravný zápas vôbec nevyšiel, s Fínmi držali krok iba v úvodnej tretine

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli v prvom prípravnom zápase pred juniorskými majstrovstvami sveta. V utorok prehrali vo švédskom Halmstade s fínskymi rovesníkmi 1:5.

19.12.2023 20:37 , aktualizované: 21:57
SR Hokej SR20 MS príprava tréning BBX Foto:
Na snímke slovenskí hokejisti počas mediálneho tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov.
debata (3)

Mužstvo trénera Ivana Feneša odohrá pred šampionátom ešte jedno prípravné stretnutie. V piatok nastúpi v generálke na MS proti Nemecku o 19.00 h v Mölndale.

Do Göteborgu sa slovenská výprava presunie na Štedrý deň. Prvý duel na MS „20“ odohrá 26. decembra o 12.00 h proti Čechom.

kosice - adler - kopia  8 Čítajte viac Prípravný zápas mladých slovenských hokejistov s Fínmi sme sledovali ONLINE

Na konečnom výsledku sa prejavil kvalitatívny rozdiel medzi oboma tímami. Po úvodnej tretine sa Slovákom darilo držať sľubný bezgólový stav až do 26. minúty, kedy sa presadil Lassila.

Šotek síce o minútu neskôr vyrovnal, no Fíni reagovali dvoma presnými zásahmi v rozpätí jednej minúty. V záverečnom dejstve pridali ešte dva góly a bez väčších problémov si postrážili víťazstvo.

prípravný zápas hráčov do 20 rokov (Halmstad/Švéd.):
SLOVENSKO – Fínsko 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
** Góly:** 27. Šotek – 26. Lassila (Halttunen), 28. Hämeenaho (Helenius, Naukkarinen), 28. Kaskimäki (Lassila), 45. Lassila (Kulonummi), 54. Keskinen (Kumpulainen).

SLOVENSKO: Urban (33. Eliáš) – Štrbák, Baran, Kmec, Pišoja, Radivojevič, Nátny, Chromiak, Žabka – Mešár, Repčík, Honzek – Žlnka, Petrovský, Cisár – Šotek, Suchý, Pekarčík – Masnica, Dej, Kukumberg
Fínsko: Vali – Kulonummi, Pulkkinen, J. Väisänen, V. Väisänen, Salin, Pieniniemi, Kangas, Kärki – Hämeenaho, Helenius, Naukkarinen – Halttunen, Lassila, Kaskimäki – Nyman, Keskinen, Kumpulainen – Kiiskinen, Bau, Hemming

Slovenská suverenita v zápase proti Nórsku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Pozrite si, ako to vyzeralo pri rekordnom...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #reprezentácia #majstrovstvá sveta #hokej #prípravný zápas #Fínsko #SR 20