Pamätný večer. Dvorský v trileri zlomil odvážne nemecké srdcia, píšu médiá

Slovenskí hokejisti do 18 rokov zvládli záverečný zápas základnej A-skupiny na MS a vo veľkej dráme zdolali nemeckých rovesníkov 6:4.

24.04.2023 22:22
Dalibor Dvorský Foto: ,
Dalibor Dvorský.

Prečítajte si, čo píšu médiá po postupe zverencov Tibora Tartaľa do štvrťfinále.

IIHF.com: Dalibor Dvorský sa postaral o pamätný večer – strelil štyri góly a potiahol Slovensko do štvrťfinále. Jeho strely priniesli víťazstvo a zlomili nemecké srdcia. Napriek odvážnemu výkonu v tomto 10-gólovom trileri hrozí Nemcom zostup.

Dalibor Dvorský Čítajte viac Paráda mladých Slovákov! Po obrate s Nemcami sú vo štvrťfinále, Dvorský zažiaril štyrmi gólmi

Eishockeynews.de: Nemecký výber do 18 rokov na MS vo Švajčiarsku po dvoch jasných prehrách na úvod (0:8 s Kanadou a 1:7 s Českom) v pondelok proti Slovensku obstál v dlhom úseku duelu, no napokon vyšiel opäť bodovo naprázdno. Slováci pod vedením vynikajúceho štvorgólového Dalibora Dvorského otočili zápas v záverečnej tretine.

Deb-online.de: Najlepší výkon nemeckej osemnástky na MS na štvrťfinále nestačil. Od začiatku ukazovala, že tento zápas by mal byť iný ako tie doterajšie, no Slováci v záverečnej tretine zvýšili tlak a Dalibor Dvorský zavelil k obratu. Nemci mali šancu vyhrať, no ich postup sa napokon nekonal. Záverečný zápas odohrajú nemeckí mladíci v utorok proti Švédsku.

Nemecko, Slovensko Čítajte viac Zápas Nemecko - Slovensko na MS 18 sme sledovali ONLINE

Hokej.cz: Dalibor Dvorský štyrmi gólmi spasil Slovákov, o záchranu budú hrať Nemci. Slováci v dueli s Nemeckom dlho ťahali za kratší koniec povrazu, nakoniec však predovšetkým vďaka štvorgólovému Daliborovi Dvorskému vyhrali 6:4. Slováci skončia v skupine najhoršie štvrtí. Nemci narazia v zápase o záchranu buď na Nórov, alebo na Lotyšov.

Rebríček nádejí pred draftom NHL aj so Slovákom Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Nielen kanál TVA Sports tvrdí, že NHL uvidí v...
Viac na túto tému: #MS do 18 rokov #slovenskí hokejisti do 18 rokov #nemeckí hokejisti do 18 rokov