Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Mladíci v generálke podľahli béčku Slovana. Slafkovský príde v jedinom prípade

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v generálke na domáci turnaj A-skupiny I. divízie MS s tímom Modré krídla Slovan tesne 4:5.

07.04.2022 21:28
Filip Mešár Foto:
Do tímu pribudne popradský útočník Filip Mešár.
debata

Vo štvrtkovom zápase v Piešťanoch zaznamenal hetrik útočník hostí Jakub Sukeľ.

Prípravný zápas SR 18 pred MS:

SR 18 – Modré krídla Slovan 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Góly: 12. Dvorský (Molnár, Chromiak), 25. Štrbák (Nátny, Šotek), 31. Honzek (Štrbák), 60. Jenčko (Dvorský, Štrbák) – 30. Sukeľ (Fominych), 35. Sukeľ, 41. Sukeľ (Pastucha, Uram), 46. Fominych, 55. Gašpar (Kurty, Krakovský). Vylúčení: 4:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:2, 251 divákov.

Osemnástka nemôže počítať na turnaji s duom zámorských legionárov Servácom Petrovským a Viliamom Kmecom ani dlhodobo zraneným Adamom Žlnkom.

Postup TPS Turku do semifinále play-off vo fínskej lige výrazne skomplikoval účasť Juraja Slafkovského.

Naďalej v riešení sú potenciálne príchody Šimona Nemca s Adamom Sýkorom. Do tímu pribudne popradský útočník Filip Mešár a doplní útočné duo Peter Repčík, Alex Čiernik, ktoré posilnilo národný tím v priebehu štvrtka.

Slovensko finalizuje prípravu na domáci turnaj, tréneri uzavrú záverečnú nomináciu na podujatie s dvadsiatimi korčuliarmi a dvoma brankármi v sobotu napoludnie.

Filip Mešár Čítajte aj Mladíci v generálke podľahli béčku Slovana. Slafkovský príde v jedinom prípade

„Príchodom Petra, Alexa a Filipa sa výrazne zvýši útočná kvalita tímu. Pribudla doň konkurencia, nám trénerom starosti v súvislosti s tvorbou záverečnej nominácie,“ povedal pre Hockey Slovakia tréner Ivan Feneš.

Petrovský (Owen Sound Atack) a Kmec (Prince George Cougars) pôsobia v zámorských juniorských súťažiach. Realizačný tím SR 18 vyvinul úsilie, aby ich kluby napriek blížiacemu sa play off uvoľnili pre potreby šampionátu, ale neuspel.

„Oboch hokejistov zo zámoria sme chceli mať na šampionáte. Adresovali sme klubom viacero intenzívnych požiadaviek, ale nevyšlo to. Vilo Kmec a Servo Petrovský nás definitívne neposilnia,“ povedal Feneš.

Ivan Feneš. Foto: TASR, Martin Palkovič
Ivan Feneš Ivan Feneš.

Vedenie reprezentácie bolo dohodnuté s Jurajom Slafkovským, že v prípade vypadnutia TPS Turku z bojov o titul vo fínskej lige sa pripojí k osemnástke v Piešťanoch. Turku však postúpilo cez IFK Helsinki do semifinále a jeho príchod sa tým výrazne skomplikoval.

„Jurovi gratulujeme k postupu do ďalšieho kola. Jeho účasť na šampionáte je možná len v prípade expresného vypadnutia TPS Turku. V prípade, že by to tak vyzeralo, Jurovi by sme podržali jedno voľné miesto. Sériu budeme intenzívne sledovať. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať,“ uviedol Feneš.

Ondrej Molnár, Daniel Jenčko Čítajte viac Odplata za nešťastnú prehru. Mladí Slováci si poradili s Čechmi

Na domácej scéne sa tréneri zamerali predovšetkým na štvrťfinálovú sériu medzi Nitrou a Popradom, ktorú rozlúskol až siedmy zápas so zdarnejším koncom pre domácu Nitru.

Diskusia o uvoľnení Šimona Nemca s Adamom Sýkorom medzi vedením osemnástky a vedením HK Nitra naďalej intenzívne prebieha.

„Keďže TPS si nechalo Slafkovského, aj Nitra by rada mala oboch hráčov, ktorí sú pre nich kľúčoví. Medzi oboma stranami prebiehajú intenzívne rokovania. Myslím, že sme sa solídne posunuli. Verím, že napokon dospejeme k správnemu kompromisu,“ dodal Feneš pre Hockey Slovakia.

Hráči v príprave na MS 18 v Piešťanoch:

Brankári: Patrik Jurčák, Rastislav Eliáš, Ján Korec
Obrancovia: Marián Moško, Boris Žabka, Maxim Štrbák, Dávid Nátny, Leo Eperješi, Jakub Chromiak, Luca Krakovský, Matej Tomas, Sebastián Náhalka
Útočníci: Alex Šotek, Markus Suchý, Samuel Honzek, Ondrej Molnár, Dalibor Dvorský, Daniel Alexander Jenčko, Martin Mišiak, Patrik Gabriel, Jakub Kopecký, Jakub Ružek, Adam Ondriš, Jakub Križan, Peter Repčík, Alex Čiernik, Filip Mešár

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti do 18 rokov