Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci odohrajú pred MS v Rige osem prípravných zápasov

Slovenskí hokejoví reprezentanti odohrajú v rámci prípravy na MS v Rige dokopy osem prípravných stretnutí. Prvý dobrovoľný kemp pre hráčov, ktorým sa skončia klubové povinnosti, sa uskutoční 6. apríla v Piešťanoch.

30.03.2021 11:28
Craig Ramsay Foto: ,
Tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay rozdáva pokyny.
debata

Novou posilou realizačného tímu sa stal Oto Haščák, ktorý bude pracovať pri reprezentácii ako asistent generálneho manažéra a zároveň hlavný skaut.

"Vítam našu novú posilu. Oto Haščák bude pôsobiť v dvojfunkcii, okrem postu asistenta generálneho manažéra bude aj hlavným skautom. Bude sledovať hráčov, mať na starosti komunikáciu s vytypovanými hokejistami v prípravnom období. Spoluprácu s ním sme mali naplánovanú už pred minulými MS, ktoré sa však, bohužiaľ, zrušili.

Takže sme museli rok čakať. Teší nás, že Oto je nám aj popri funkcii skauta New Yorku Rangers ochotný pomôcť. Teším sa na spoluprácu, Oto prinesie do reprezentácie hokejový rozum," povedal na utorkovom tlačovom brífingu prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a zároveň generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Prvý kemp po Veľkej noci

Slovenská reprezentácia sa stretne po vyše roku, predchádzajúce akcie vrátane MS vo Švajčiarsku zmarila pandémia koronavírusu.

Prvý neoficiálny reprezentačný kemp v novej sezóne sa začne po veľkonočných sviatkoch, v päťdňovom tábore v Piešťanoch sa bude pripravovať približne desať hráčov, ktorých kluby už nepokračujú v play off v ligových súťažiach.

Po krátkom kempe si hráči pôjdu oddýchnuť domov a o pár dní neskôr odštartuje v Piešťanoch oficiálna príprava. Začne sa 11-dňovým blokom, v rámci ktorého Slováci odohrajú štyri prípravné stretnutia.

Prvé sa uskutočnia 20.-21. apríla, dvojzápas „Kaufland Challenge“ proti Lotyšsku bude náhradou za zrušený februárový Kaufland Cup. Počas tohto bloku čaká slovenských reprezentantov v kúpeľnom meste aj prípravný dvojzápas s Nemeckom (24.-25. apríla).

Craig Ramsay. Foto: Pravda, Ľuboš Pilc
Craig Ramsay Craig Ramsay.

MS v bubline

Po prvom bloku bude nasledovať dvoj-trojdňová pauza. Tréner Craig Ramsay spoločne so svojimi asistentmi urobia zmeny v kádri a zverejnia nomináciu na ďalší 10-dňový reprezentačný blok. V rámci neho Slováci absolvujú ďalšie štyri prípravné stretnutia – dva s Rakúskom v Piešťanoch (1.-2. mája) a dva proti Česku v Prahe (6.-7. mája).

Po tomto bloku čaká mužstvo znovu krátka prestávka, hráči sa rozídu a pôjdu domov. Na záverečný blok budú pozvaní už iba tí hokejisti, s ktorým sa počíta na šampionát.

Ten sa vzhľadom na protipandemické opatrenia pravdepodobne uskutoční celý v uzavretej „bubline“ a reprezentantov pred ním čaká procedúra testovaní na COVID-19.

Tím odletí do Lotyšska najneskôr 16. mája, po prílete strávia hráči niekoľko dní v samoizolácii na hotelových izbách.

Prvý zápas na MS odohrajú 21. mája proti Bielorusku, v A-skupine sa potom stretnú aj s Veľkou Britániou, Ruskom (oficiálne tím Ruskej hokejovej federácie), Švajčiarskom, Dánskom, Švédskom a Českom.

Program slovenskej hokekovej reprezentácie pred MS v Rige

Kaufland Challenge

  • utorok 20. apríla: SR – Lotyšsko /Piešťany/
  • streda 21. apríla: SR – Lotyšsko /Piešťany/

Prípravné zápasy

  • sobota 24. apríla: SR – Nemecko /Piešťany/
  • nedeľa 25. apríla: SR – Nemecko /Piešťany/
  • sobota 1. mája: SR – Rakúsko /Piešťany/
  • nedeľa 2. mája: SR – Rakúsko /Piešťany/
  • štvrtok 6. mája: ČR – SR /Praha/
  • piatok 7. mája: ČR – SR /Praha/
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti