Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Na Slovákov čakajú Rusi. Ich strelám bude čeliť Godla

Na zápas proti olympijskému výberu Ruska sa 24-ročný Godla teší, pretože ruský hokej mu imponuje.

09.11.2019 10:18
Denis Godla Foto: ,
Denis Godla na tréningu slovenskej reprezentácie.
debata

Slovenskí hokejisti sa v sobotu vo svojom druhom vystúpení na Nemeckom pohári predstavia v bránke s Denisom Godlom. Na zápas proti olympijskému výberu Ruska sa 24-ročný Godla teší, pretože ruský hokej mu imponuje.

Slováci sa na piatkovom tréningu venovali niekoľkým herným činnostiam, vyskúšali si aj presilové hry. V zápase proti Švajčiarsku (2:5) nevyužili ani jednu, proti Rusom chcú byť efektívnejší.

„Nečaká náš ľahký súper. Rusi môžu postaviť aj tri-štyri výbery a všetky budú mať kvalitu. Budú chcieť zvíťaziť o to viac, že prehrali v prvom zápase s Nemeckom. Musíme podať čo najlepší výkon, lebo uspieť chceme aj my,“ povedal Godla.

Zápas Slovensko – Rusko budeme sledovať naživo.

Slovenský brankár sa na zápas teší, pretože hra „zbornej“ mu imponuje: „Áno, mám rád Rusov, ich hru aj individuality. Som zvedavý na ich mladý výber.“

Podľa Godlu majú Rusi momentálne aj najlepšieho brankára na tomto poste. „Andrej Vasilijevskij je momentálne pre mňa najlepší brankár na svete, z hráčov mám najradšej Malkina.“

V zápase by mohol dostať príležitosť Andrej Kollár. Mladý 20-ročný útočník čaká na svoj prvý reprezentačný štart, v prvom zápase na turnaji nehral.

„Ak budem hrať, budem sa tešiť. Je to pre mňa príležitosť ukázať sa a nabrať nové skúsenosti,“ povedal Kollár.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Denis Godla #Craig Ramsay #Nemecký pohár 2019