Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Aj v Calgary počuli o Bokrošovi zlé veci, pokračuje v zlosti Pospíšil

Keď slovenský hokejový reprezentant do 20 rokov Martin Pospíšil v sobotu napísal kritický status na sociálnej sieti (hoci tréner Ernest Bokroš spochybnil, že Pospíšil je jeho autorom) v súvislosti s realizačným tímom na šampionáte tejto vekovej kategórie v Kanade, možno ani netušil, čo bude nasledovať.

08.01.2019 14:41 , aktualizované: 17:06
Martin Pospíšil Foto: ,
Martin Pospíšil (vpravo) a Fín Sami Moilanen na MS do 20 rokov.
debata (19)

Postupne sa k téme vyjadrilo viacero reprezentačných spoluhráčov i samotný Bokroš. Aj s odstupom niekoľkých dní si Pospíšil stojí za svojim vyjadrením.

„Cítil som to tak. Bolo už treba povedať niečo, aby sa veci zmenili do budúcich rokov pre ďalšie generácie. Písalo mi množstvo ľudí, nechcel som každému osobitne odpisovať. Najmä preto som sa vyjadril verejne,“ povedal 19-ročný útočník pre denník Šport.

Pospíšil opakovane tvrdí, že Bokroš ho do tímu pre šampionát nechcel. Za talentovaného rodáka zo Zvolena mal údajne orodovať samotný Miroslav Šatan. Tréner tieto vyjadrenia na pondelňajšej tlačovej konferencii poprel. Podľa slov samotného hráča mal mať Borkoš už po prípravnom zápase proti Česku jasno o tom, že ho na MS nezoberie.

„Dohrali sme stretnutie a mal som míting s trénerom, kde mi povedal, že si robím na ľade čo chcem a nevyzerá to u mňa na majstrovstvá sveta. Mohol som sa ukázať ešte proti Kanade v poslednom prípravnom zápase. Žiaľ, ochorel som a musel som brať antibiotiká. Bokroš mi povedal, že ak nebudem hrať, tak na turnaj nepôjdem. Zmenilo sa to, keď sa ozvali kapitán Fehérváry, jeho asistenti Liška s Krivošíkom a dokonca trénerovi volal aj Miroslav Šatan,“ zdôraznil hokejista tímu Sioux City Musketeers v zámorskej USHL.

Hoci na verejnosti to tak aktuálne nepôsobí, tvrdí, že podporu mu vyjadrilo viacero spoluhráčov. Verejne sa zaňho postavil najmä Miloš Fafrák. „Myslím si, že určite sa ozve viacero chalanov. Nechceli to teraz povedať, lebo cez víkend ešte boli s tímom vo Vancouveri. Pár hráčov mi hneď písalo, že so mnou súhlasia,“ prezradil Pospíšil.

Video
Ernest Bokroš obvinenia odmieta

Realizačný tím, podľa neho, vplýval najhoršie na atmosféru v šatni, z čoho pramenili i zlé výsledky. „Najhoršia bola atmosféra. Z vedenia tímu išla veľká negativita, malo to veľmi zlý vplyv na mužstvo. Stále sme boli nervózni, nadávali sme si. Smutné bolo, ako ‚huckali‘ kapitána a jeho asistentov proti niektorým hráčom. Také veci som ešte nezažil. Stopercentne môžem dať ruku do ohňa za to, že to ovplyvnilo aj samotné výsledky. Keby boli na striedačke iní ľudia, tak by boli iné výsledky. Tím mal na oveľa viac, než dosiahol,“ zhodnotil útočník, ktorý v minulej sezóne nazbieral v 49 zápasoch v zámorí 37 bodov (8+29), ale aj 253 trestných mi­nút.

Odchovanec HKM Zvolen si nemyslí, že by jeho kritické vyjadrenia mohli ovplyvniť jeho ďalšie pôsobenie v reprezentácii, či dokonca v zámorskej NHL, kde si ho v ostatnom vstupnom drafte vybralo Calgary.

„Spravil som dobrý krok pre ďalšie generácie. Poznám veľa hokejistov, ktorí majú na pána trénera Bokroša a jeho realizačný tím rovnaký názor. Keď mi to najprv vraveli starší hráči, tak som im nechcel veriť. Vyskúšal som si to na vlastnej koži. Všetci mali pravdu. Vedenie Calgary Flames ma podporilo. Aj sami mi vraveli, že počuli niekoľkokrát na pána Bokroša zlé veci,“ povedal Martin Pospíšil. „Mojím cieľom bolo, aby verejnosť o všetkom vedela. Dúfam, že zmena príde,“ uzavrel.

Hrehorčák: Pod vedením Bokroša sa mi hralo rovnako ako za Javorčíka

K téme sa vyjadril ďalší mládežnícky reprezentant Patrik Hrehorčák, ktorý evidentne nezdieľa názor Fafráka s Pospíšilom. Bokroša prirovnal k trénerovi Norbertovi Javorčíkovi, ktorý túto generáciu viedol na domácich MS hráčov do 18 rokov predvlani.

„Pod vedením Javorčíka a Bokroša sa mi hralo rovnako dobre,“ zhodnotil pre portál hokejovysvet.skHre­horčák. Aj na šampionáte hráčov do 18 a 20 rokov vyradili Slovensko reprezentanti Ruska. Zatiaľ čo v Poprade prehrali domáci tesne 2:3 po predĺžení, v Kanade na súpera nestačili jednoznačne 3:8.

„Výsledok bol tesnejší, ale nedá sa porovnávať hokej na MS do 18 a 20 rokov. Je úplne rozdielny,“ dodal rodák z Popradu.

Patrik Hrehorčák (vpravo) na archívnej snímke. Foto: SITA
Patrik Hrehorčák Patrik Hrehorčák (vpravo) na archívnej snímke.

V aktuálnej sezóne pôsobí už druhý rok po sebe v kanadskom juniorskom tíme Rouyn-Noranda Huskies v QMJHL a teda je s tamojším hokejom už zžitý. Spočiatku však vnímal odlišnosti medzi hrou v zámorí a v Európe.

„Najväčším rozdielom je podľa mňa agresivita. V Kanade sa hrá veľmi do tela a na menšom ľade. V Európe máte na ľade viac času, keďže je väčší. To sú podľa mňa jediné rozdiely,“ uviedol 19-ročný krídelník.

Priznal sa, že nevylučuje ani návrat do vlasti. Ak by prišla ponuka z Popradu, kde hral dosiaľ naposledy ešte v doraste v sezóne 2012/2013, dôkladne by ju zvážil.

„Samozrejme, že áno, veď je to moje rodné mesto. Bola by to pre mňa česť. Keďže tu mám rodinu a priateľov, určite by som nad touto možnosťou uvažoval,“ uzavrel Patrik Hrehorčák.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Ernest Bokroš #slovenskí hokejisti do 20 rokov #Martin Pospíšil