Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Namiesto boja o prvú olympiádu bude rehabilitovať. Nahnevalo ma to, vraví Nagy

Zo zostavy trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v nórskom Hamare (14.- 16. 12.) vypadol Ladislav Nagy.

12.12.2017 11:01
Ladislav Nagy Foto: ,
Ladislav Nagy v reprezentačnom drese v roku 2015.
debata

Skúseného útočníka Košíc s úspešnou minulosťou v NHL či KHL zradili slabiny, pre ktoré nedohral nedeľňajši duel Tipsport ligy na ľade Zvolena.

„Slabiny som si natiahol ešte 28. novembra v zápase proti Novým Zámkom. Myslel som si, že už to je v poriadku, ale opak bol pravda. Zrejme som si to miesto ešte viac poškodil. Dúfam, že sval nie je natrhnutý,“ vravel Ladislav Nagy pre denník Šport. Tridsaťosemročného matadora veľmi mrzí, že nepôjde na reprezentačný turnaj do Nórska. Chcel si tam vybojovať účasť na ZOH 2018 v Pjongčangu.

„Veľmi som sa tešil na kamarátov Tomáša Surového či Tomáša Starostu. Teraz musím zostať doma rehabilitovať. Nahnevalo ma to, chcel som si vyskúšať iný štýl hokeja. Teraz budem pauzovať a ani neviem, ako dlho,“ pokračoval Nagy.

Košický líder má v zbierke zlato aj bronz z majstrovstiev sveta v hokeji, ale na ZOH nikdy nehral. V Pjongčangu to chcel zmeniť, teraz nevie, čo bude.

„Plánoval som v Nórsku ukázať, že hokej stále viem hrať. Tréner Ramsay si určite chce vyskúšať rôzne varianty a ja pritom budem chýbať,“ dodal Nagy.

Program turnaja Euro Ice Hockey Challenge v nórskom Hamare:

  • štvrtok 14. decembra: Francúzsko – Slovensko (16.00), Nórsko – Rusko olympionici (20.00)
  • piatok 15. decembra: Rusko olympionici – Slovensko (16.00), Nórsko – Francúzsko (20.00)
  • sobota 16. decembra: Francúzsko – Rusko olympionici (13.00), Nórsko – Slovensko (17.00)
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Ladislav Nagy #Euro Ice Hockey Challenge 2017