Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Libor Hudáček po škaredom páde nemá otras mozgu ani zlomeninu

Útočník slovenskej hokejovej reprezentácie Libor Hudáček po piatkovom náraze hlavou do mantinelu nemá otras mozgu a neutrpel ani zlomeninu.

22.04.2017 17:00 , aktualizované: 18:50
Libor Hudáček Foto: ,
Libor Hudáček na nosidlách tesne pred koncom zápasu proti Fínsku.
debata

Dvadsaťšesťročný hráč švédskeho Örebra sa zranil v závere bratislavského prípravného zápasu proti Fínsku (3:2). Niekoľko minút zostal nehybne ležať na ľade, do útrob štadióna ho museli transportovať na nosidlách a následne ho previezli do nemocnice. Hudáček, ktorý v úvodnej tretine otvoril skóre duelu, sa v piatok neskoro večer vrátil na Zimný štadión Ondreja Nepelu, informuje web SZĽH.

„Reprezentačný útočník sa podrobil CT vyšetreniu, ktoré vylúčilo zlomeninu,“ uviedol tímový lekár Iľja Chandoga a doplnil: „Libor Hudáček sa v najbližšom čase podrobí ďalším vyšetreniam, aby sme mohli vylúčiť prípadne iné zranenia a prognózovať jeho návrat na ľad. Je pozitívne, že pri nešťastnom momente nedošlo k otrasu mozgu. Dôležitá bude aj diagnóza krčnej chrbtice. Zranenia po podobných kontaktoch či pádoch bývajú bolestivé.“

„Výsledok sobotňajšieho popoludňajšieho vyšetrenia magnetickou rezonanciou je priaznivý, nepreukázalo sa totiž ani žiadne poškodenie platničiek. V tejto fáze má Libor naordinované nejaké analgetiká na potlačenie bolesti a najmä pokojový režim. Víkend strávi v kruhu rodiny, v pondelok by sa mal dostať do rúk fyzioterapeutov. Mnohé bude záležať na tom, ako bude ustupovať bolesť, preto musíme byť v prognóze opatrnejší. Na svetový šampionát by však mohol byť trénerovi Cígerovi k dispozícii, šanca na to je veľká,“ dodal Chandoga.

debata chyba
Viac na túto tému: #Libor Hudáček