Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nagy možno do Ostravy nepôjde. Vůjtek pre istotu povolal Ružičku

Účasť slovenského hokejistu Ladislava Nagya na májových majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave je otázna, dôvodom je jeho zdravotný stav.

27.04.2015 15:34
8. Ladislav Nagy Foto: ,
Ladislav Nagy.
debata (1)

Tréner národného tímu SR Vladimír Vůjtek má o starosť navyše. Aj preto sa rozhodol do mužstva pozvať českého vicemajstra Štefana Ružičku z Třinca.

"Budeme čakať, ako sa vyvinie Ladislavov zdravotný stav. Třinecký útočník Ružička bol v zápasovom zaťažení a v mužstve patril medzi najlepších hráčov. V bodovaní play-off celej českej ligy skončil Štefan na piatom mieste a vo svojom tíme bol dokonca druhý najlepší,“ vysvetlil dôvody nominovania Ružičku na webe Slovenského zväzu ľadového hokeja tréner Vladimír Vůjtek.

Tridsaťročný útočník sa naposledy v slovenskom drese objavil v príprave pred majstrovstvami sveta 2012. Rodák z Nitry hral na svetových šampionátoch v rokoch 2009 a 2011. V repre­zentácii SR nastúpil v 42 zápasoch a dal v nich trinásť gólov.

„Som veľmi šťastný, že sa mi tréneri ozvali a povolali ma. Vždy som rád reprezentoval Slovensko a teším sa, že si slovenský dres oblečiem opäť. Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo, ale je dobré, že sme hrali s Třincom finálovú sériu na sedem zápasov, a tak som nevyšiel z tempa. Na utorňajší zraz sa veľmi teším,“ uviedol na zväzovom webe Štefan Ružička.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Vůjtek #Štefan Ružička #Ladislav Nagy