Slováci si balia kufre a Česi idú do boja o medaily. Kanadu šokovali gólom 11 sekúnd pred koncom!

Švédski hokejisti postúpili do semifinále juniorských MS v Göteborgu. Domáci reprezentanti zvíťazili v utorkovom štvrťfinálovom dueli nad Švajčiarskom 3:2 po predĺžení a v boji o finále sa stretnú vo štvrtok s Čechmi. Tí vyradili dvojnásobných obhajcov titulu Kanaďanov 3:2.

02.01.2024 16:56 , aktualizované: 22:28
Kanada - Česko Foto:
Momentka zo súboja Kanada - Česko.
debata (21)

Hrdinom duelu bol dvojgólový český útočník Jakub Štancl, ktorý rozhodol o triumfe 11 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

V utorkovom dramatickom štvrťfinálovom súboji v Göteborgu zdolali obhajcu titulu Kanadu 3:2. O medaily zabojujú aj Američania, ktorí zvíťazili vo štvrťfinále nad Lotyšskom hladko 7:2.

Švédi vydreli pred 11.512 divákmi v hale Scandinavium víťazstvo nad Švajčiarskom. Domáci favorit viedol po prvej tretine 2:0, no súper sa postupne pozviechal a dokázal manko zmazať po góloch Jana Horneckera a Nicka Meileho.

O víťazovi tak rozhodlo až predĺženie, v šiestej minúte extra času skóroval v presilovke Axel Sandin-Pellikka, ktorý potrestal vylúčenie Rodwina Dionicia. Tento výsledok zároveň potvrdil, že Slováci obsadili v konečnom poradí MS šiestu priečku.

V repríze minuloročného šampionátu mali lepší vstup do zápasu českí reprezentanti, ktorí si v prvej tretine vybudovali dvojgólový náskok zásluhou Jakuba Štancla a Tomáša Cibulku.

Kanaďania však v druhej časti zapli na vyššie obrátky a Matthew Wood s Jakeom Furlongom sa postarali o vyrovnanie.

V čase, keď už zápas spel do predĺženia, sa dostal k strele spomedzi kruhov Štancl a v čase 59:49 prekonal brankára Rousseaua. Puk si smoliarsky zrazil do vlastnej siete kanadský obranca s českými koreňmi Oliver Bonk.

Adam Gajan Čítajte viac Sýkora je na dne a nevie, či už dostal v živote takú ranu. Gajan priznal, že pri góle zaspal

Česi tak odplatili súperovi vlaňajšiu finálovú prehru. Zloženie semifinálových dvojíc bude známe až po konci zostávajúcich dvoch štvrťfinálových duelov.

Kanada – Česko 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 24. Wood (Cowan, Yager), 37. Furlong (Poitras) – 8. Štancl (Rymon), 19. Cibulka (Kulich, Šapovaliv), 60. Štancl (Becher, Rymon)

USA – Lotyšsko 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
Góly: 2. Fortescue (Gauthier), 12. Perreault (Casey), 15. Casey, 26. McGroarty (Howard, Gauthier), 36. Smith (Perreault, Leonard), 40. Perreault (Smith, Casey), 47. Moore (Gauthier) – 14. D. Ločmelis, 53. D. Ločmelis (Fenenko, Vilmanis)

Švédsko – Švajčiarsko 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 2. Stenberg (M. Hävelid, Edstrom), 18. Lekkerimäki (Öhgren, Wahlberg), 66. Sandin-Pellikka (Lekkerimäki, Östlund) – 38. Hornecker (Reber), 50. Meile (G. Weber, Christe)