Rozbehnutý Litvínov si poradil aj s Třincom, Slováci dali štyri góly. Hrenák vychytal lídra

Hokejisti Litvínova zaznamenali šiestu výhru za sebou, v nedeľnom zápase českej extraligy zvíťazili nad Třincom 6:4.

01.10.2023 21:50
Libor Hudáček Foto:
Libor Hudáček na archívnej snímke.

Skóre otvoril v 37. sekunde slovenský legionár Andrej Kudrna po asistencii Matúša Sukeľa, ktorý v záverečnej tretine tiež pridal gól.

Na strane hostí sa gólovo presadili Vladimír Dravecký a Libor Hudáček, asistenciu pridal Viliam Čacho.

V drese Plzne sa darilo Adriánovi Holešinskému, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. Jeho tím napriek tomu prehral na domácom ľade s Kladnom 4:5 po predĺžení. Praha podľahla Brnu 0:2, úvodný gól strelil útočník Lukáš Cingeľ.

Lídrom neúplnej tabuľky sú Pardubice napriek prehre v Liberci 3:4 po samostatných nájazdoch.

Česká extraliga – 7. kolo:

BK Mladá Boleslav – Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Góly: 50. Pyrochta, 60. Fořt – 5. Kubík, 21. Přikryl, 32. Ordoš, 46. Koláček, 51. M. Beránek

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 4:3 pn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. Rychlovský, 11. Bulíř, 27. Flynn, rozh. nájazd Filippi – 20. Musil, 45. Říčka (ČEREŠŇÁK), 60. Hyka
D. Hrenák (Liberec) chytal celý duel a mal 35 zákrokov

Mountfield Hradec Králové – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Góly: 31. Jasper, 42. Pilař – 18. O. Beránek, 48. Kangasniemi (GRÍGER), 54. Havlín, 60. Hladonik

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 41. CINGEĽ, 60. Lintuniemi

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 29. Chlan, 50. Bukarts, 54. Chlan, 63. Bukarts – 36. Navrátil, 37. Mensik, 45. Macuh

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 4:5 pp (1:0, 1:4, 2:0 – 0:1)
Góly: 11. Matys, 23. HOLEŠINSKÝ, 51. Lev, 59. Zámorský (HOLEŠINSKÝ) – 25. Kusý, 25. Pytlík, 28. Bláha, 32. Pytlík, 64. Pytlík
S. Hlavaj (Plzeň) nastúpil v 32. min a mal 5 zákrokov

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Góly: 1. KUDRNA (SUKEĽ), 18. O. Kaše, 20. Válek, 27. Hlava, 35. Koblasa, 42. SUKEĽ – 3. DRAVECKÝ (ČACHO), 29. HUDÁČEK (DAŇO), 51. Jeřábek, 58. Růžička