Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pocta pre Hossu. Legendu uvedú do Siene slávy slovenského hokeja

Marián Hossa sa stane novým členom Siene slávy slovenského hokeja. Uvedú ho do nej 9. augusta v rámci slávnostného galavečera pri príležitosti vyhlásenia výsledkov v ankete Hokejista roka 2023.

03.08.2023 12:56
hossa Foto:
Marián Hossa v drese Chicaga.
debata

Na prijatí bývalého reprezentanta a jedného z najúspešnejších útočníkov slovenskej hokejovej histórie do Siene slávy sa na svojom uplynulom zasadnutí jednomyseľne zhodol nominačný výbor prestížnej expozície. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

"Nesmierne si vážim, že sa dostanem do takej špeciálnej spoločnosti. Chcel by som sa poďakovať nominačnej komisii za navrhnutie a uvedenie do Siene slávy slovenského hokeja.

Veľmi si to vážim, znamená to pre mňa veľa. Ďakujem," uviedol 44-ročný Marián Hossa, ktorý má za sebou bohatú a úspešnú kariéru ovenčenú ziskom troch Stanleyho pohárov so Chicagom Blackhawks.

Odchovanec trenčianskeho hokeja odohral v NHL celkovo 19 sezón. V základnej časti nastúpil na 1309 zápasov, v ktorých nazbieral 1134 bodov za 525 gólov a 609 asistencií.

V 205 dueloch play off pridal ďalších 149 bodov (52+97). Na klubovej úrovni získal v roku 1997 extraligový titul s materskou Duklou Trenčín.

Za Slovensko odohral dovedna 88 zápasov, strelil v nich 39 gólov. Zahral si na ôsmich majstrovstvách sveta, štyroch olympijských turnajoch a dvoch Svetových pohároch.

V roku 2021 ho uviedli do hokejovej Siene slávy v Toronte ako tretieho slovenského rodáka po Stanovi Mikitovi a Petrovi Šťastnom.

Marián Hossa bude v poradí 37. členom Siene slávy slovenského hokeja.

Autogramiáda draftovaných hokejistov v Trenčíne Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Hokejoví fanúšikovia čakajú v dlhom rade na...

"Mariána Hossu navrhla a jeho prijatie jednohlasne potvrdila nominačná komisia Siene slávy slovenského hokeja. Marián má za sebou fantastickú kariéru.

Na klubovej úrovni ju podčiarkol ziskom troch Stanley Cupov, na medzinárodnej príkladným vzťahom k národnému tímu. Vďaka dosiahnutým úspechom patrí k najvýraznejším šíriteľom dobrého mena slovenského hokeja v zahraničí.

Je vzorom a inšpiráciou pre mnohé hokejové nádeje po celom svete. Veľmi ma teší, že 9. augusta bude slávnostne uvedený do Siene slávy slovenského hokeja," povedal pre hockeyslovakia.sk Miroslav Šatan, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a člen nominačnej komisie Siene slávy slovenského hokeja.

Členovia Siene slávy slovenského hokeja:
2002: Vladimír Dzurilla, Michal Polóni, Ladislav Horský, George Gross, Ladislav Troják, Stan Mikita, Václav Nedomanský, Ján Starší, Jozef Golonka, Peter Šťastný (vystúpil v roku 2009)
2003: Miroslav Červenka, Rastislav Jančuška, Ján Jendek, Vojtech Okoličány
2004: Milan Kužela, František Gregor, Karol Fako, Vincent Lukáč
2005: Jaroslav Walter, Igor Liba
2006: Rudolf Tajcnár
2007: Dušan Pašek
2008: Dušan Faško
2009: Dárius Rusnák
2011: Július Haas, Ján Mitošinka, Róbert Švehla
2012: Pavol Demitra
2014: Zdeno Cíger
2018: Miroslav Šatan
2019: Ferdinand Marek, Oto Haščák, Július Šupler, Ján Filc
2021: Peter Bondra
2022: Žigmund Pálffy
2023: Marián Hossa

debata chyba
Viac na túto tému: #Marián Hossa #SZĽH #Sieň slávy slovenského hokeja