Postup Humenného sa nekoná. Žilina naložila východniarom deväť kúskov

Hokejisti Žiliny v piatom finálovom zápase play off Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) deklasovali HC 19 Humenné 9:1 a stav série znížili na 2:3.

22.04.2023 21:23
SR Hokej SHL play off finále 5. Žilina Humenné ZAX Foto: ,
Gólová radosť Bruna Mráza zo Žiliny počas piateho finálového zápasu play off Tipos Slovenskej hokejovej ligy.

Piaty duel série hranej na štyri víťazné zápasy je na programe v pondelok 24. apríla o 16.00 h v Humennom.

Žilinčania išli od úvodu za víťazstvom a v 9. minúte viedli 2:0 po góloch Vargu a Paukovčeka. Obranca hostí Ťavoda síce v 19. minúte znížil, no „Vlci“ gólovým uragánom v druhej tretine potvrdili presvedčivé víťazstvo.

Marko Daňo Čítajte viac Rýchly únik a parádna kľúčka, Daňo hrdinom Třinca. Je krok od obhajoby titulu

Po góloch Mráza, Melchera a Růžičku bolo v 23. minúte už 5:1 a brankára hostí Durného vystriedal Krasanovský.

Ten prvýkrát inkasoval v 30. minúte po strele Sýkoru, na ktorého krátko na to nadviazali Macek a Jakubík – 8:1. Skóre zápasu uzavrel v 57. minúte domáci útočník Rehák – 9:1.

Finále play off Tipos SHL – piaty zápas /na 4 víťazstvá/:
Vlci Žilina – HC 19 Humenné 9:1 (2:1, 6:0, 1:0)
Góly: 7. Varga (Pacalaj, Melcher), 9. Paukovček (Koyš, Pohl), 21. Mráz (Koyš), 21. Melcher (Varga), 23. Růžička (Koyš), 30. Sýkora, 31. Macek (Mráz, Pacalaj), 33. Jakubík, 57. S. Rehák (Macek) – 19. Ťavoda (Novický, Horvát). Rozhodovali: Fridrich, Korba – Hercog, Tvrdoň, vylúčení: 11:9 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4620 divákov. Zmeny: 23. Krasanovský namiesto Durného (Hum.)
Žilina: Romančík – Novák, Sloboda, Šidlík, Pohl, Pacalaj, Růžička, Pišoja, Nahálka – Varga, Halama, Melcher – Macek, Mráz, Koyš – S. Rehák, Paukovček, Sýkora – Lopušan, Jakubík, Tibenský
Humenné: Durný (23. Krasanovský) – Lenďák, Novota, Novický, Pulščák, Ťavoda, Kudin, Zekucia – Lačný, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Safaralejev – Frič, Markuš, Zahradník – J. Ragan