Nový rekordér Nemec ťažil zo skrumáže a opäť skóroval, bodoval aj Kelemen. V akcii boli i Sýkora či Chromiak

Slovenský hokejista Šimon Nemec strelil v noci na nedeľu svoj 12. gól v prebiehajúcej sezóne. Devätnásťročný obranca Uticy Comets pomohol k výhre svojho tímu 5:4 po predĺžení nad Syracuse.

16.04.2023 08:41
šimon nemec utica Foto:
Šimon Nemec v drese tímu Utica Comets.

Bodoval v treťom zápase po sebe. V 65 zápasoch v tejto sezóne nazbieral 34 bodov (12+22) a v počte bodov obrancov do 19 rokov prekonal Davea Maloneyho.

Miloš Kelemen zaznamenal asistenciu, jeho Tucson prehral so San Jose 2:4. Bol to jeho 30. bod (14+16) v sezóne, odohral 59 duelov.

Adam Sýkora z Hartfordu sa nepresadil, jeho tím prehral so Springfieldom 0:1. Samuel Kňažko po dvoch zápasoch NHL odohral víťazný zápas v drese Clevelandu, ktorý si poradil s Rochesterom 4:3.

Marián Studenič sa tešil z víťazstva Texasu nad Iowou 2:1 po predĺžení, Martin Chromiak predĺžil čakanie na bod na 10 zápasov, jeho Ontario prehralo s Hendersonom 1:4.