Hudáček zdemoloval súpera, tvrdo ho zložil k ľadu. Následne zosmiešnil jeho spoluhráča, ktorý sa šiel pomstiť

Hokejisti HC Oceláři Třinec postúpili do finále českej extraligy. V piatkovom siedmom semifinále play off zdolali HC Dynamo Pardubice 2:1 a v sérii zvíťazili 4:3 na zápasy.

14.04.2023 21:49
735590310 Foto:
Libor Hudáček.

Asistenciu pri víťaznom góle Karlisa Čuksteho si pripísal slovenský útočník Tomáš Marcinko. Třinec postúpil do boja o titul už piatykrát za sebou a môže zaznamenať štvrtý titul v sérii.

Finálového súpera spoznajú Oceláři v sobotu, keď je na programe rozhodujúci siedmy zápas série medzi Vítkovicami a Hradcom Králové.

V stretnutí zaujal aj zákrok slovenského útočníka Libora Hudáčka. Ten tvrdo vrazil do Lukáša Sedláka, ktorý si ho nevšimol a skončil na ľadovej ploche.

Slovák sa následne efektne vyhol súperovi, ktorý šiel pomstiť svojho spoluhráča.

„Za tento faul by mal nasledovať vyšší trest. Bol to zákrok na hlavu a Hudáček bol tretím hráčom v súboji,“ reagoval komentátor priameho prenosu na ČT Sport.

Hudáček napokon aj za veľkej nevôle domácich fanúšikov inkasoval len dvojminútový trest.

Vyrovnaný duel otvoril gólovou delovkou v 9. minúte slovenský obranca Peter Čerešňák. Hostia dokázali reagovať o necelé tri minúty, keď vyrovnal Hrňa.

V prostrednej časti poslal Třinec do vedenia Čukste, ktorému asistoval Marcinko. Tretia tretina mala veľmi plynulý priebeh, čo Pardubiciam nevyhovovalo, keďže sa hralo takmer šesť minút bez prerušenia.

Víťaz základnej časti si v závere ešte vypracoval obrovský tlak, po strele Kousala pomohla Kacetlovi žrď.

Tri sekundy pred koncom brankár Třinca úmyselne posunul bránku, po čom nasledovalo trestné strieľanie.

Zodpovednosť na seba prevzal Hyka, ktorý si natiahol Kacetla na forhend, ale ten betónom zlikvidoval jeho pokus a ukončil Pardubiciam sezónu.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Čerešňák – 12. Hrňa, 34. Čukste (Marcinko)

/konečný stav série: 3:4, Třinec postúpil do finále/

Draft ‘23: šance Slovákov, Čechov či Willa Smitha Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
27. Oliver Bonk (Kan./obranca) - London Knights...

Viac na túto tému: #Libor Hudáček #HC Oceláři Třinec #HC Dynamo Pardubice