Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan získal na Spengler Cup zvučné meno. Posilní ho Hudáček

Kmeňový hráč švajčiarskeho tímu HC Lugano útočník Libor Hudáček posilní HC Slovan Bratislava na nadchádzajúcom hokejovom turnaji o Spenglerov pohár (26. - 31. 12.) v Davose.

22.12.2021 12:42
Libor Hudáček Foto: ,
Libor Hudáček v drese Slovana.
debata

Podľa pravidiel najstaršieho turnaja v Európe sa môžu jeho jednotliví účastníci posilniť o maximálne štyroch hráčov z iných klubov – troch korčuliarov a jedného brankára.

Líder Tipos extraligy už skôr na svojich sociálnych sieťach informoval, že rokuje s viacerými klubmi švajčiarskej NLA, českej Tipsport extraligy aj slovenskej najvyššej súťaže o možnom uvoľnení troch útočníkov.

V prípade skúseného 31-ročného centra L. Hudáčeka sa to reálne podarilo.

„Hudy pôsobil v Slovane šesť sezón (2009–2015), má majstrovský titul z roku 2012 a s naším klubom zažil prvé tri sezóny v KHL. Na Spengler Cupe bude mať svoje ‚slovanistické‘ číslo 90, k mužstvu sa pripojí priamo v Davose,“ uviedol HC Slovan Bratislava na facebookovom profile.

V aktuálnej sezóne mladší z bratov Hudáčkovcov nastúpil na 11 zápasov v KHL za Neftechimik Nižnekamsk.

Potom nespokojný so svojou vyťaženosťou prestúpil do Lugana, kde však dopláca na vysoký počet cudzincov v tíme a pravidelne nehráva. Napriek tomu v desiatich zápasoch strelil osem gólov.

Už bola zverejnená aj definitívna verzia hracieho kalendára Spengler Cupu 2021.

HC Slovan Bratislava sa v skupine Torriani stretne s momentálne najlepším klubovým tímom Európy Frölunda Indians zo švédskeho Göteborgu a tiež s fínskym zástupcom KalPa Kuopio.

V druhej skupine budú účinkovať domáci HC Davos, Sparta Praha a výber Bernu.

Slovanisti nastúpia na prvý zápas v nedeľu 26. 12. o 15.10 h proti hráčom Frölundy.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Libor Hudáček #HC Lugano