Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

SHL opäť odštartuje v piatok, nadstavbová časť nebude

Slovenská hokejová liga (SHL) opätovne odštartuje v piatok 20. novembra štyrmi zápasmi neodohratého 1. kola.

16.11.2020 20:32
Hokejky, ilustračná Foto:
Ilustračná snímka.
debata

Počas pondelňajšieho online mítingu sa na tom uzniesli členovia Ligovej rady a zástupcovia klubov, ktorí zároveň zúžili program sezóny o nadstavbovú časť. Do piatkového reštartu ligy sa nezapoja hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí sú v karanténe.

SHL pauzovala pre prísne protipandemické opatrenia Ústredného krízového štábu od polovice októbra. Dovtedy v nej kluby odohrali osem stretnutí. Jedno sa uskutočnilo v rámci druhého kola, štyri v 3. kole a zostávajúce tri absolvovala slovenská reprezentácia do 18 rokov proti Spišskej Novej Vsi, Martinu a Trnave.

O jej pokračovaní v SHL sa rozhodne neskôr. Ďalšie fungovanie osemnástky totiž závisí od blížiaceho sa rozhodnutia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) ohľadom organizácie svetových šampionátov v danej vekovej kategórii. Informoval portál hockeyslovaki­a.sk.

Hráči Spišskej Novej Vsi by sa mali pridať od budúceho týždňa:

"Počítame, že od budúceho týždňa budú späť v kolotoči zápasov. Na pondelňajšom mítingu sme sa dohodli, že súťaž sa opätovne začne v piatok 20. novembra zápasmi prvého kola, pričom v nasledujúcich hracích dňoch budeme pokračovať ďalším neodohraným 4. kolom v poradí, čo znamená, že začíname prakticky od začiatku.

Nedohrané zápasy 2. a 3. kola sa odohrajú individuálne. Kluby sa v prevažnej väčšine zhodli, že program sezóny zúžime o nadstavbovú časť. Sedí to termínovo a zároveň budeme mať vytvorený priestor na dohrávky. Išlo o logické rozhodnutie na základe aktuálnej situácie. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl, po nich bude nasledovať play off," uviedol pre hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady Rastislav Konečný.

Program hracích dní sa rozšíri o nedele, prvá bude už 22. novembra: „Nedele sme museli vložiť do programu, aby sme mohli dohrať dosiaľ neuskutočnené kolá. Dovedna ich bude minimálne päť v nasledujúcich štyroch mesiacoch, čo nepredstavuje dramatickú zmenu v rozpise zápasov, ostávajú nám ešte ďalšie na prípadné dohrávky.“

Program 1. kola SHL – piatok 20. novembra:

HK VITAR Martin – HK Gladiators Trnava
HC Topoľčany – HC 19 Humenné
MHK Dubnica nad Váhom – HK'95 Považská Bystrica
HK iClinic Skalica – HK AUTORÁCZ Levice

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová liga