Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Oporu vyradili z kádra. Český reprezentant mal šoférovať pod vplyvom kokaínu

Vedenie českého extraligového hokejové klubu HC Dynamo Pardubice vyradilo zo svojho kádra skúseného útočníka Roberta Kousala a dôvod je mimoriadne zriedkavý - údajne viedol motorové vozidlo pod vplyvom kokaínu.

13.11.2020 16:52
Robert Kousal Foto: ,
Robert Kousal v českom drese na MS 2016.
debata (5)

Klub sa rozhodol kľúčového hráča odstaviť až do vyšetrenia prípadu a informoval o tom na sociálnej sieti, upozornil na to web denníka MF Dnes.

Stať sa to malo ešte v utorok, keď ho zastavila polícia. Urobila test na drogy a ten bol pozitívny.

„Môžem potvrdiť, že muž narodený v roku 1990 mal pri orientačnom teste pozitivitu na kokaín. Bol podrobený ďalšiemu vyšetreniu biologického materiálu. Jeho výsledok ešte polícii ešte nie je známy,“ povedala policajná hovorkyňa Markéta Janovská podľa webu iDnes.cz.

Najlepší hokejisti klubov NHL Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Arizona Coyotes - Shane Doan.

Klub z Pardubíc teraz čaká na stanovisko polície. „Keď ho budeme mať k dispozícii, potom dáme oficiálne vyhlásenie, ako budeme situáciu riešiť,“ reagoval člen predstavenstva a športový riaditeľ klubu Dušan Salfický na webe Dynama.

Majiteľ klub Petr Dědek na sociálnej sieti napísal: „Ak sa potvrdí pozitívny test na drogy, okamžite s ním ukončíme zmluvu.“

Podobný prípad v Pardubiciach riešili aj v roku 2018, vtedy pod vplyvom kokaínu šoféroval obranca Petr Čáslava, ktorý je aktuálne jeden z asistentov hlavného trénera Milana Razýma.

Desať najťažších hokejistov v NHL Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
9. Ross Johnston (NY Islanders) - 106,60 kg

Robert Kousal v aktuálne sezóne odohral za Pardubice šesť duelov a pripísal si gól a asistenciu. Účastník MS v rokoch 2016 a 2018 v minulosti hral okrem Česka aj v ruskej KHL, pôsobil aj vo Švajčiarsku či Švédsku.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Dynamo Pardubice #Robert Kousal