Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Škandál! Videorozhodca pomohol Martinu k víťazstvu

Hráči Martina sú už len jedno víťazstvo od postupu do semifinále play-off Slovenskej hokejovej ligy.

09.03.2020 14:30
debata (1)

V nedeľu zvýšili stav štvrťfinálovej série so Žilinou na 3:0 na zápasy, ale tesné víťazstvo 4:3 dosiahli za kontroverzných okolností. V čase 58:51 min strelil víťazný gól Daniel Babka, pričom zo spomalených záberov bolo evidentné, že puk úmyselne usmernil do siete korčuľou. Napriek tomu hlavní arbitri po porade s videorozhodcom Erikom Neuzerom gól uznali.

„Po prezretí dostupných záberov z videosystému bola sporná situácia vyhodnotená ako gólová v prospech HK VITAR Martin. Komisia rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (KR SZĽH) však po vzájomnej komunikácii a dôkladnom opätovnom posúdení predmetnej situácie dospela k záveru, že rozhodnutie videorozhodcu bolo nesprávne,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení na webe SZĽH.

S odstupom niekoľkých hodín ľutoval svoje zaváhanie aj samotný arbiter. „Vzniknutá situácia nás mrzí. Avšak stávajú sa aj takéto veci. Pán Neuzer sa za svoje pochybenie ospravedlnil a vyvodil voči sebe zodpovednosť v podobe nenominovania sa na ďalšie zápasy. Následne s ním budeme sedieť a rozprávať sa ako ďalej. Do budúcna veríme, že sa už niečo také nezopakuje,“ povedal pre web hokejportal.net Juraj Sýkora, šéf oddelenia rozhodcov SZĽH.

Vzniknutou situáciou sa zaoberala aj Ligová rada SHL. Tá sa stotožňuje s vyhlásením KR SHĽH a ocenila sebareflexiu videorozhodcu, ktorý navrhol KR SZĽH, aby nebol delegovaný do konca sezóny. Výsledok tretieho zápasu štvrťfinálovej série medzi Žilinou a Martinom (3:4) zostáva v platnosti, a tak budú už v pondelok čeliť „vlci“ prvému mečbalu súpera. Úvodné buly štvrtého duelu je pod Dubňom o 18.00 h.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #MsHK Žilina #HK VITAR Martin