Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ďaloga sa vrátil do známeho prostredia: Je nadštandardný obranca

Slovenský hokejový obranca Marek Ďaloga sa dohodol na krátkodobom kontrakte s českým extraligovým klubom HC Sparta Praha. V jeho drese by mal odohrať minimálne 10 zápasov v úvode sezóny 2019/2020. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

26.08.2019 18:27
Ďaloga Foto: ,
Marek Ďaloga odohral na MS 2019 za SR kvôli zraneniu len dva zápasy.
debata

Ďaloga už v minulosti dvakrát pôsobil v pražskej Sparte. V jej drese strávil kompletnú sezónu 2014/15 a v závere ročníka 2017/18 za ňu odohral 18 zápasov.

"Počas prípravného obdobia sa nám zranili traja obrancovia. Naskytla sa nám príležitosť priviesť nadštandardného obrancu, ktorý u nás už pôsobil. Zatiaľ sme sa dohodli na 6-týždňovom kontrakte na 10 zápasov. Počas tej doby sa budeme rozprávať o tom, čo bude ďalej.

Môžeme sa síce spoľahnúť aj na našich mladých obrancov, ale na začiatku sezóny hráme väčšinu zápasov u súperov, preto bude pre nás skúsený obranca ako Marek Ďaloga veľká posila," uviedol športový riaditeľ Petr Ton pre klubovú stránku.

Ďaloga strávil sezónu 2018/19 vo švédskom klube Mora IK, v českej extralige už obliekal aj dres Pardubíc.

„Som rád, že sa vraciam do známeho prostredia. Sparte by som rád pomohol v ťažkom začiatku sezóny. Teším sa aj na jej fanúšikov, na ktorých som v zahraničí rád spomínal,“ poznamenal Ďaloga.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Sparta Praha #Marek Ďaloga