Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bez Černáka i Bokroša. Žilinčania pokračujú so skresaným rozpočtom

Muži MsHK Žilina budú po vypadnutí z Tipsport Ligy hrať druhú najvyššiu hokejovú súťaž so skresaným rozpočtom a bez postupových ambícií pod hlavičkou mesta.

08.08.2019 19:03
hokej žilina Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Vo funkcii generálneho manažéra skončil po troch mesiacoch Ernest Bokroš, Žilinčania sa však do budúcnosti pozerajú optimisticky.

Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval primátor Žiliny Peter Fiabáne, mesto pristúpilo k tomu kroku po tom, ako sa nenaplnila dohoda s jediným potenciálnym investorom Petrom Černákom.

„Dohodu sme mali deklarovanú, spoločne bola potvrdená, ale nebola naplnená. Minulý týždeň mala byť podpísaná zmluva a mala byť zložená zábezpeka vo výške 300 000 eur. Toto nebolo naplnené, a tak sme ukončili spoluprácu.“

Primátor dodal, že nenaplnenie dohody je reálny život, viac ho však mrzí, že necítili reálnu podporu tých Žilinčanov, ktorí avizovali pozitívny vzťah k žilinskému hokeju.

VIDEO: Primátor Žiliny o aktuálnej situácii v hokejovom klube MsHK

„Do budúcnosti sa pozerám optimisticky. Paradoxne nám to umožnilo urobiť taký poriadok v hokeji, že dnes, na rozdiel predchádzajúcich rokov, je klub vnútorne konsolidovaný, finančne čistý, s jasnou vlastníckou štruktúrou. Je perfektne pripravený pre kohokoľvek, kto by mal záujem prevziať hokejový klub. Veľmi radi vstúpime do rokovania.“

Rozpočet je podľa Fiabáneho pripravený, v porovnaní s minulými rokmi je takmer o polovicu nižší (360 000 eur).

„Pripravili sme realistický rozpočet, s ktorým ideme na mestské zastupiteľstvo a ktoré ho musí schváliť. Rozpočet má svoje riziká, potrebujeme osloviť partnerov, aby nám finančne pomohli. Cítime, že takto postavený rozpočet by mohli poslanci schváliť, ostatné je v rukách manažmentu hokejového klubu.“

Hráčsky káder je podľa primátora takmer pripravený, potrebujú ho doplniť o šiestich až ôsmich hráčov.

„Finančné rozpätie hráčskych zmlúv na dolnej hranici na úrovni 400 až 500 eur, horná hranica u tých najdrahších hráčov je 1500 eur. Podľa mojich informácií asi dvaja najdrahší hráči nepotvrdili záujem v klube pokračovať, predpokladám, že si budú hľadať angažmán niekde inde. Dopĺňame káder, celý proces má na starosti hlavný tréner Stanislav Škorvánek,“ skonštatoval Fiabáne s tým, že spoluprácu s generálnym manažérom Ernestom Bokrošom ukončili korektne, po vzájomnej dohode.

O nenaplnení podmienok zo strany investora sa Bokroš podľa vlastných slov dozvedel v piatok 2. augusta.

„Keď som šiel do tohto projektu, mojou ambíciou bolo čím skôr postúpiť naspäť do extraligy. Mesto Žilina pôjde v úspornom režime s juniormi, nemá žiadne ambície. Ja sa cítim skôr taký hokejový žralok a prežívať len za výplatu by som tu nechcel. Pre mňa sa táto kapitola skončila, musím sa z toho hokejovo otrepať a ďalšiu sezónu budem čakať doma na terase,“ doplnil Bokroš.

debata chyba
Viac na túto tému: #MsHK Žilina #Peter Fiabáne #Peter Černák