Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Po debute v Trenčíne prišla šanca v zámorí. Tínedžer Krajč odišiel do Calgary

Mladý slovenský útočník Samuel Krajč doteraz pôsobil v juniorke, resp. doraste Dukly Trenčín a v sezóne 2018/19 na jeden zápas nakukol aj do najvyššej seniorskej súťaže. V najbližšom súťažnom ročníku však už bude 17-ročný martinský rodák zbierať skúsenosti v zámorí.

31.07.2019 10:30
Samuel Krajč Foto:
Samuel Krajč (vľavo) podpísal zmluvu s tímom WHL Calgary Hitmen.
debata

Krajč sa dohodol na spolupráci s klubom Calgary Hitmen, ktorý pôsobí vo Western Hockey League. Informuje o tom oficiálny web WHL.

Práve táto organizácia si mladíka vybrala koncom júna v doplňujúcom drafte CHL, teda troch najprestížnejších zámorských juniorských súťaží (WHL, OHL, QMJHL).

V Calgary Hitmen v minulosti pôsobili aj ďalší Slováci – brankári Rastislav Staňa, Juraj Hollý a korčuliari Tomáš Troliga, Roman Tománek a Martin Štepán.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Double #champions #najlepšiaunás

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Krajč (@krajco_74),

Júnovým import draftom „prešlo“ až sedem mladíkov zo Slovenska. Krajč je však zatiaľ len druhý z nich, ktorého zmluvu potvrdili v zámorí. Martin Chromiak, Samuel Hlavaj, Oleksij Myklucha, Samuel Kňažko ani Adrián Valigura zatiaľ oficiálne nesmerujú do nových klubov v CHL.

Okrem Krajča mieri do WHL aj Oliver Okuliar, konkrétne do tímu Lethbridge Hurricanes. Zo spomenutého septeta všetci okrem Mykluchu a Okuliara v apríli reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #WHL #Samuel Krajč #Calgary Hitmen