Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Z KHL do českej extraligy. Hovorka posilnil Pardubice

Slovenský hokejista Marek Hovorka sa stal novým hráčom českého extraligistu HC Dynamo Pardubice. Dvojnásobný účastník MS nedávno ukončil pôsobenie v klube KHL Admiral Vladivostok, za ktorý odohral 21 zápasov.

19.12.2018 13:44
Marek Hovorka Foto: ,
Marek Hovorka v reprezentačnom drese.
debata

„Marek ukončil pôsobenie v Admirale Vladivostok a som rád, že ho môžeme privítať v našej organizácii. Získali sme rýchleho útočníka so streleckým potenciálom. Keď sa na trhu objavilo toto meno, neváhali sme ho k nám priviesť,“ uviedol generálny manažér Dušan Salfický pre klubovú stránku.

Hovorka odohral v KHL za Vladivostok 21 zápasov, v ktorých získal 3 kanadské body za asistencie. S novým zamestnávateľom podpísal zmluvu do konca sezóny 2018/2019 s opciou na ďalšiu.

„Vedenie Dynama už dlhšiu dobu komunikovalo s mojím agentom o prípadnej spolupráci. Skončil som v Rusku a potom sa to počas desiatich dní ‚upieklo.‘ V Pardubiciach sa mi vždy hralo dobre, novému tímu chcem pomôcť najmä strelecky,“ uviedol Hovorka, ktorý už v českej extralige nastupoval aj v dresoch BK Mladá Boleslav, Kladna, Sparty Praha, Karlových Varov, Chomutova a Vítkovíc.

Celkovo v nej doteraz odohral 250 zápasov, v ktorých získal 110 bodov.

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #Marek Hovorka #Dynamo Pardubice