Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nastal čas skončiť. So Šechným sa lúčili Šatan i Kroták

Počas uplynulého víkendu dal definitívnu bodku za svojou hráčskou kariérou hokejový útočník Richard Šechný.

03.09.2018 07:51
Richard Šechný Foto:
Richard Šechný.
debata

Vybral si na to rozlúčkový zápas v Michalovciach, kde strávil niekoľko sezón. Štyridsaťšesťročný prešovský rodák v sezóne 2017/2018 vyhral II. ligu s Humenným a ako asistent trénera triumfoval aj v I. lige s Michalovcami. V rozlúčkovom zápase Richarda Šechného nastúpili proti sebe ním zložený výber legiend a hráči prvoligového šampióna HK Dukla Ingema Michalovce. Šechný v oboch tímoch absolvoval polovicu duelu, v ktorom zvíťazili michalovskí prvoligisti 12:11.

Na akciu pricestovali štyria majstri sveta – Miroslav Šatan, Miroslav Šimonovič, Dušan Milo a Ladislav Čierny. Do Michaloviec prišli aj Martin Bartek, Peter Bartoš, Jiří Bicek, Arne Kroták, Jaroslav Török, Juraj Faith, Ján Pardavý či Branislav Jánoš. V súboji sa predstavila aj hádzanárska legenda Richard Štochl. V závere exhibičného súboja si Richard Šechný zahral so svojimi synmi Richardom a Adriánom.

„Som naozaj rád, že som si mohol zahrať aj s obomi chlapcami. Poďakovať sa však chcem všetkým chlapcom, ktorí prijali pozvanie a prišli ma podporiť v rámci tohto zápasu. Ku všetkým z nich mám špeciálny vzťah, no aj mimo ľadu sme toho asi najviac odkrútili s Jarom Törökom,“ povedal Šechný podľa hokej.sk.

Richard Šechný (vľavo) a Juraj Kledrowetz z... Foto: ČTK
Poprad Šechný Kledrowetz Richard Šechný (vľavo) a Juraj Kledrowetz z Popradu.

Štyridsaťšesťročný Šechný je štvornásobným majstrom Slovenska, tri tituly získal s Košicami, jeden so Zvolenom. Okrem spomenutých klubov hrával za Michalovce, Kežmarok, Poprad, Banskú Bystricu, Michalovce, Prešov a Detvu. Pôsobil aj v ruskom Nižnekamsku, poľskom Nowom Targu a talianskom Bozene.

V slovenskej najvyššej súťaži odohral 728 zápasov s bilanciou 706 bodov za 258 gólov a 448 asistencií, v play-off pridal 109 štartov (36+57). V národnom tíme SR nastúpil v 54 zápasoch, strelil v nich 10 gólov. Slovensko reprezentoval na MS 1999 či ZOH 2002, v roku 1995 bol súčasťou výberu SR pri postupe medzi elitu MS.

„Nastal čas skončiť. Každého to raz čaká a žiadny športovec nemôže hrať do nekonečna. Roky nepustia a ja som už o zavesení korčúľ na klinec uvažoval dávnejšie. Vlani som sa ešte nechal prehovoriť na pozíciu hrajúceho trénera v Humennom, ale teraz je to už definitíva. Potiahol som to do 47 rokov (oslávi ich v októbri, pozn.) a myslím si, že to je celkom dosť,“ povedal Šechný pre hokej.sk.

Jeho jediným nenaplneným hokejovým snom bol prienik do zámorskej NHL, ale celkovo so svojou kariérou vyjadril spokojnosť. „Zažil som krásne veci, napríklad tituly v Košiciach či Zvolene. Podarilo sa mi byť v mužstve, ktoré postúpilo z B-kategórie MS do ‚áčka‘. Dá sa povedať, že som v najlepších sezónach patril k bodovo i gólovo najlepším hráčom v extralige. Na to som vari najviac hrdý,“ dodal pre hokej.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #Arne Kroták #Miroslav Šatan #Richard Šechný #Ján Pardavý