Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vymenia sa so Švédmi? Kanaďanom sa nepozdáva ďalšia skupina v Košiciach

Program budúcoročných hokejových MS sa bude doťahovať v najbližších týždňoch a zvykne sa zverejňovať v júli.

22.05.2018 13:26
Kanada, hokej, smútok Foto: ,
Smútok kanadských hokejistov po prehre s USA v boji o bronzové medaily na MS v Dánsku.
debata

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v konzultáciách s národnými zväzmi postupuje podľa overeného formátu a zohľadňuje v ňom aj rôzne okolnosti. Podľa všetkého do toho tento rok zasiahne aj zásadná požiadavka Kanady, ktorej sa nepozdáva, že jej tím strávi veľkú väčšinu turnaja opäť v Košiciach.

Šéf slovenského hokeja Martin Kohút potvrdil lobing „javorového listu“, ktorý by zápasy základnej fázy chcel hrať v Bratislave. „Je to požiadavka Kanady, ale akúkoľvek ďalšiu zmenu musí riešiť Rada IIHF, čo je najvyšší orgán. My s takouto požiadavkou nesúhlasíme a je to o tom, či IIHF zmení rozhodnutie organizátorov. Nepredpokladám, že by pristúpili k takémuto verdiktu.“

Kanada má na MS 2019 hrať v základnej skupine v Košiciach s USA, Fínskom, Nemecko, Slovenskom, Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániou. Bratislavskú skupinu tvoria Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko a Taliansko.

Tlačová konferencia k MS 2019 na Slovensku Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Tlačová konferencia v Bratislave k MS 2019.

Z hľadiska nasadenia (odvodenia z rebríčka IIHF) by pripadala do úvahy len výmena so Švédskom, je však otázne, ako by sa k tomu postavila krajina čerstvých dvojnásobných majstrov sveta, ktorá má v hokejových kruhoch tiež silné slovo.

Navyše od zavedenia terajšieho formátu turnaja (od roku 2012) sa pri zmenách zohľadňovali výhradne kritériá prílevu fanúšikov, čo v prípade Kanaďanov bude sotva dostatočný argument.

Aj keby prišli v hojnejšom počte, napríklad vzhľadom na neskorý termín roka, sotva „tromfnú“ silné enklávy európskych fanúšikov. Čo sa týka dopravy, tá po dlhom lete spoza Atlantiku tiež nie je až taká meritórna.

debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2019 v hokeji #kanadskí hokejisti