Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Liberec sa rozlúčil s ďalšími Slovákmi. Janusovi tréner poďakoval za prístup

Český extraligový klub HC Bílí Tygři Liberec už nepočíta so slovenským brankárom Jaroslavom Janusom a ani útočníkom Máriom Bližňákom.

03.05.2018 15:25
Janus Foto: ,
Jaroslav Janus.
debata

V klube nedávno skončil aj ďalší Slovák Martin Bakoš, novou posilou je naopak Libor Hudáček. Klub informoval o zmenách na oficiálnej stránke.

Janus prišiel do Liberca v úvode sezóny 2017/2018, za sebou mal v tom čase dve individuálne úspešné sezóny v Litvínove.

„Prišiel k nám v zložitej fáze sezóny, keď sme potrebovali zmenšiť tlak na Romana Willa. Vzhľadom na veľmi dobrú formu Willa v druhej polovici sezóny už Jaro nedostával toľko priestoru. Predtým nám však svojimi výkonmi veľmi pomohol do semifinále Ligy majstrov. Rád by som sa mu poďakoval za jeho služby a tiež za jeho skvelý prístup,“ uviedol pre klubovú stránku hlavný tréner Liberca Filip Pešán.

Pre 31-ročného centra Mária Bližňáka sa pôsobenie v Liberci končí po dvoch rokoch. V sezóne 2017/2018 zaň odohral 24 zápasov s bilanciou 2 góly a 2 asistencie.

„Mário nám v sezóne 2016/2017 výrazne pomohol do finále extraligy. V sezóne 2017/2018 ho však brzdilo zranenie. Aj tak však u nás odviedol skvelú prácu. Ďakujem mu za jeho služby a prajem mu v ďalšej kariére veľa úspechov,“ poznamenal Pešán.

debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Janus #Mário Bližňák #Bílí Tygři Liberec