Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Jágr si doliečuje zranenia: Verím, že ešte stihnem Kladnu pomôcť

Český hokejista Jaromír Jágr si pri nešetrnom zákroku Mareka Siroku z Havířova poranil vnútorné kolenné väzy a meniskus. Fenomenálny krídelník si tak obnovil zranenie, ktoré ho limitovalo už v priebehu sezóny v zámorskej NHL. Stále ale existuje šanca, že by mohol pomôcť Kladnu v baráži o extraligu.

28.02.2018 12:21
Jaromír Jágr Foto: ,
Jaromír Jágr na tréningu Kladna.
debata

Jágrovi po náraze zapadol jazyk, následne si pri páde na ľad udrel hlavu. Zostal bezvládne ležať na ľade, neskôr sa so zakrvavenou tvárou odobral za pomoci lekára na striedačku a stratil sa v útrobách štadióna.

Podľa českých médií utrpel otras mozgu, ranu nad hornou perou mu zašili jedným stehom. Zákrok Sikoru zostal nepotrestaný. Olympijský víťaz z Nagana 1998, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára a majster sveta sa momentálne zotavuje v domácom prostredí, od lekárov má nariadený odpočinok.

„Pri tom zákroku som sa udrel do hlavy medzi nosom a ústami a viacmenej som sa vypol. Pretože som bezvládne padol a sadol som si pritom na tie nohy, tak utrpel meniskus a práve väzy,“ povedal Jágr českým novinárom.

Štyridsaťšesťročný hokejový velikán a zároveň majiteľ kladnianskeho klubu verí, že sa bude jeho zdravotný stav postupne zlepšovať a stihne ešte naskočiť do baráže o extraligu, pokiaľ sa do nej „rytieri“ prebojujú.

debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Jágr #HC Rytíři Kladno