Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

VIDEO: Odvážny Slovák vs. obávaný bitkár z NHL. V Liberci lietali päste

Slovenský obranca Patrik Maier odohral v piatok v drese Liberca iba tretie stretnutie v najvyššej českej hokejovej súťaži a pobil sa so zámorským útočníkom v službách Plzne Ryanom Hollwegom.

25.11.2017 14:55
Hollweg Foto: ,
Ryan Hollweg (vpravo) patril svojho času v NHL medzi elitných bitkárov.
debata

Dvadsaťjedenročný Maier vyzval o trinásť rokov staršieho Hollwega v 53. min zápasu po tom, čo skúsený útočník tvrdo poslal k zemi Lukáša Dernera z Liberca.

V boxerskej vložke mal podľa očakávania navrch hráč so skúsenosťami z NHL, ale Maier mu bol dôstojným súperom. Skúsenosti s tvrdým zámorským hokejom má i slovenský bek, dva roky pôsobil v juniorskej WHL.

„Hollweg prišiel na ľad a zákerne dohral môjho spoluhráča, tak som ho vyzval k tomu, o čo si koledoval. Bol to dobrý súboj, som spokojný,“ pochvaľoval si podľa hokej.cz Maier.

„Nikdy som nebol a ani nie som bitkárom. S pästnými súbojmi však nemám problém a rád sa postavím za tím,“ doplnil.

Maier je v Česku iba od začiatku aktuálnej sezóny, dosiaľ bol na hosťovaní v HC Benátky nad Jizerou v nižšej súťaži. Podľa vlastných slov sa na boxerskú vložku s Hollwegom pripravoval vopred.

„Bolo to v pláne. Chcel som sa nejakým spôsobom uviesť do extraligy, ukázať sa. Myslím si, že to dopadlo dobre,“ uviedol rodák z Bratislavy.

„S trénerom Janom Ludvigom si občas hovoríme nejaké taktiky a skúšame box. Dokonca sme si pozreli i video. Nebola to žiadna zvláštna príprava, išlo skôr o to, aby som vedel, čo môžem očakávať,“ ozrejmil.

Slovenského obrancu pochválil i samotný Hollweg, ktorý v českej extralige nazbieral už 420 trestných minút. Za súboj mu poďakoval dokonca i priamo na ľade.

„Presne to dobrí bojovníci robia. Pozerajú videá, boxujú a pripravujú sa. Nie je to v ničom iné ako tí, čo dávajú góly alebo hrajú technický hokej. Aj tí, čo zápasia musia trénovať,“ povedal americký rodák s kanadským občianstvom.

„Skúšal ma vyzvať na bitku už skôr, ale čakal som na správnu príležitosť. Bol to podľa mňa parádny a férový súboj“ vyhlásil Hollweg, ktorý s bitky odišiel so zakrvavenou tvárou.

Maier zase okamžite zamieril do šatne s ľadom priloženým k hlave.

debata chyba
Viac na túto tému: #bitka #Česká Tipsport extraliga #Patrik Maier #Ryan Hollweg