Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Bure: Majstrovstvá sveta budú zaujímavejšie ako ZOH

Majstrovstvá sveta v hokeji budú v budúcom roku zaujímavejšie ako zimné olympijské hry. Hokejový turnaj na ZOH nebude mať bez hráčov NHL požadovanú kvalitu.

04.04.2017 12:17
Pavel Bure, dres Foto: ,
Pavel Bure.
debata

Myslí si to bývalý sovietsky a ruský reprezentant Pavel Bure, ktorý má v bohatej zbierke úspechov aj striebro z Nagana 1998, keď sa najlepší hokejisti z NHL po prvý raz predstavili pod piatimi olympijskými kruhmi. Profíci z NHL neskôr nechýbali ani v Salt Lake City 2002, Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014. Až teraz prijalo vedenie NHL rozhodnutie, že do Pjongčangu 2018 svojich najlepších hokejistov nepustí a súťaž na tri týždne nepreruší.

„Môžeme dúfať, že ruská reprezentácia bude v novej situácii jedným z favoritov olympijského hokejového turnaja. Faktom však je, že svetový šampionát bude naozaj príťažlivejší, lebo tam prídu aspoň niektorí hráči z NHL,“ cituje 46-ročného Pavla Bureho, ktorý v NHL v drese Vancouvru dvakrát prekročil stobodovú hranicu v produktivite, portál championat.com.

Rusi čakajú na zlato z olympijských hier v hokeji od roku 1992 a ZOH v Albertville, keď mužstvo bývalého ZSSR účinkovalo pod názvom Spoločenstvo nezávislých štátov. Odvtedy získali ruskí hokejisti pod piatimi kruhmi len jedno striebro (Nagano 1998) a jeden bronz (Salt Lake City 2002).

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Pavel Bure #Pjongčang 2018