Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najúžasnejší v sezóne? Hamerlík očaril skvelým zákrokom

Slovenský brankár v třineckých službách Peter Hamerlík predviedol zázračný zákrok hokejkou v stredajšom piatom štvrťfinále play-off českej extraligy proti Chomutovu.

23.03.2017 09:56
Peter Hamerlík Foto: ,
Peter Hamerlík.
debata

Skúsený 35-ročný gólman sa vytiahol v siedmej minúte duelu za priaznivého stavu 1:0, keď hral jeho tím oslabený o dvoch hráčov. Hamerlík zmaril tutovku kanadskému obrancovi Brettovi Flemmingovi, ktorý neskóroval do odkrytej bránky.

„Tak to bol kúzelný trik domáceho gólmana,“ rozplýval sa komentátor zápasu. „Vyzeralo to, že Brett Fleming už nemôže urobiť nič iné, len vyrovnať. Ale Peter Hamerlk predviedol jeden z najúžasnejších zákrokov tejto sezóny.“

„Taký zákrok je jeden zo stovky, keď človek niečo skúsi. Nohou, hokejkou, korčuľou, čímkoľvek. Ja som tam hodil hokejku a on to trafil. To je o šťastí,“ nepreceňoval svoj beztak skvelý zásah Hamerlík.

„Samozrejme to poteší a neurazí, však? Ako som povedal, je to o šťastí. Som rád, ale napokon to bol zákrok ako každý iný. Hlavné je, že to nebol gól.“

Třinec napokon zdolal Chomutov 3:2 po dvojnásbonom predĺžení a v sérii na štyri víťazstvá znížil na 2:3.

„Hrajú fakt výborne, klobúk dolu pred nimi. Bude to tam ťažké,“ doplnil Hamerlík pred šiestym stretnutím. Web iSport.cz, ktorý priniesol video aj Slovákovo vyjadrenie, podotkol, že za podobný kúsok ako Hamerlík dostal český brankár Petr Mrázek ocenenie za najlepší zákrok sezóny v NHL. Previedol ho v play-off 2015.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Hamerlík