Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Je to česť, vraví ambasádor MS hráčov do 18 rokov Višňovský

Ambasádorom hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov, ktoré v apríli budú hostiť Poprad a Spišská Nová Ves, sa stal niekdajší vynikajúci obranca Ľubomír Višňovský.

19.01.2017 12:32
Ľubomír Višňovský Foto: ,
Ľubomír Višňovský.
debata

„Byť ambasádorom tohto turnaja je pre mňa veľká česť. Osobne som hral dvakrát na svetovom šampionáte tejto kategórie a pre chlapcov to budú cenné skúsenosti, ktoré im pomôžu v ďalšej kariére. Je to najlepší turnaj, na akom môžu vo svojom veku hrať, navyše posledný krok pred vstupom medzi dospelých hokejistov,“ povedal Višňovský a zaspomínal si aj na svoju účasť na šampionáte hráčov do 18 rokov: "Na turnaji bolo veľmi veľa tímov z bývalého Sovietskeho zväzu. Mali sme to veľmi ťažké, pretože sme s nimi nesmeli prehrať ani jeden zápas. Posledný duel sa hral o postup, s Lotyšmi sme po druhej časti viedli o niekoľko gólov a takmer oslavovali postup, no súper skorigoval a až do konca sme sa triasli o triumf. Napokon sme to zvládli, vyhrali 5:3 a postúpili.“

MS hráčov do 18 rokov sa uskutočnia od 13 do 23. apríla v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Stretnutia základnej A-skupiny (Fínsko, Kanada, Slovensko, Švajčiarsko a Lotyšsko) bude hostiť Poprad, zápasy B-skupiny (Švédsko, USA, Rusko, Česko, Bielorusko) usporiadajú v Spišskej Novej Vsi. „Voľba padla na tieto miesta z viacerých dôvodov. Jedným je vybudovaná infraštruktúra, štadióny na zodpovedajúcej úrovni a potom samotná lokalita. Fanúšikovia sa medzi zápasmi môžu ísť pozrieť do Tatier a naopak,“ informoval generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Valíček.

Organizátori chcú na tribúny pritiahnuť čo najviac priaznivcov, prioritou sú mladí ľudia. „Preto s cenami celodenných vstupeniek začíname už na piatich eurách. Lístky na jednotlivé stretnutia neskôr pôjdu do predaja a ich cena sa bude začínať na štyroch eurách,“ prezradil riaditeľ turnaja Roman Štamberský. Pod Tatry podľa neho zavíta v apríli 250 až 300 skautov. "Pravidlá hovoria, že aj pre nich musíme zabezpečiť istý štandard,“ informoval. Organizačný výbor pracuje s rozpočtom na úrovni 620-tisíc eur. Keďže iba časť týchto financií je zabezpečená vo forme dotácií, cieľom Slovákov je mať vyrovnaný rozpočet.

Skúškou pre tím SR „18“ pred šampionátom bude februárový Turnaj Vlada Dzurillu v Piešťanoch, pred MS absolvujú aj prípravné zápasy proti Česku (8. apríla v Žiline) a Švédsku (10. apríla v Poprade). „Viacerí hráči sú aktuálne v zahraničí, preto som rád, že uvidím naživo, v akej forme sú. Osobne ma veľmi teší, že šampionát bude na Slovensku, pretože domáce prostredie vie správne vyburcovať,“ povedal tréner slovenského tímu Norbert Javorčík. "Uvedomujeme si dôležitosť domáceho turnaja, no berieme to najmä ako motiváciu,“ dodal.

Naposledy Slovensko hostilo MS hráčov do 18 rokov pred pätnástimi rokmi, mládežnícka elita hrala v roku 2002 v Piešťanoch a Trnave. Na predchádzajúcom šampionáte v USA skončili mladí Slováci na piatom mieste.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ľubomír Višňovský #hokejové MS 2017 hráčov do 18 rokov