Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Janus a Godla medzi najlepšími juniormi v histórii

V súvislosti s majstrovstvami sveta hráčov do 20 rokov si história pamätá najmä ofenzívne predstavenia tímov či jednotlivcov.

02.01.2017 14:00
denis godla, alex tuch, matej paulovič,... Foto: ,
Američan Alex Tuch uniká obrancovi Matejovi Paulovičovi a dostáva sa pred slovenského brankára Denisa Godlu.
debata

Zabúdať však nemožno ani na výkony brankárov v jednotlivých zápasoch, ktoré neraz znamenajú prienik do bojov o medaily. Oficiálny web aktuálneho juniorského svetového šampionátu po dueloch v základných skupinách pred vyraďovacími stretnutiami priniesol prehľad hviezdnych okamihov gólmanov a nechýbajú medzi nimi ani Slováci.

Zostavovatelia rebríčka nemohli zabudnúť na Denisa Godlu, ktorý sa pred dvoma rokmi stal najužitočnejším hráčom celého turnaja aj najlepším brankárom podľa direktoriátu či novinárov. Kežmarský rodák vtedy privádzal útočníkov súperov do zúfalstva a fanúšikov do vytrženia. Aj jeho zásluhou slovenskí hokejisti získali bronz.

Nezabudnuteľný výkon predviedol v súboji proti Fínom v základnej skupine, neskôr žiaril aj v stretnutí o tretie miesto so Švédmi. Po zápasoch slovenského mužstva na šampionáte sa po celom svete objavovali nadpisy: „Oh my Godla!“

Brankár Slovenska Jaroslav Janus. Foto: SITA
Jaroslav Janus Brankár Slovenska Jaroslav Janus.

Medzi elitnú desiatku sa dostal aj Jaroslav Janus za výkony na MSJ v sezóne 2008/2009. Šokoval najmä Američanov vo štvrťfinále, predviedol 44 úspešných zásahov a poslal Slovákov do bojov o medaily, napokon však skončili na 4. mieste. V tíme USA vtedy figurovalo osem hráčov, ktorých si kluby NHL vybrali v 1. kole drafte. Nechýbali medzi nimi Kevin Shattenkirk či James van Riemsdyk.

Do rebríčka sa dostali za MSJ 2012 aj Rus Andrej Makarov a Čech Petr Mrázek, pred nimi na juniorskom šampionáte hviezdili aj Švajčiari Benjamin Conz a David Aebischer, Kanaďania Carey Price, Manny Legace a Jimmy Waite či Fín Tuukka Rask.

debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Janus #MS juniorov #Denis Godla