Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Olympijské hry sú viac než Svetový pohár, tvrdí Larionov

Svetový pohár v hokeji je skvelý turnaj, ale s olympijskými hrami sa nemôže porovnávať. Myslí si to bývalý skvelý reprezentant Ruska či predtým Sovietskeho zväzu Igor Larionov.

28.09.2016 13:41
Igor Larionov Foto:
Igor Larionov.
debata

„Svetový pohár je príťažlivý najmä preto, že ide o stret viacerých atraktívnych herných štýlov. Silno na mňa zapôsobila najmä hra mladíkov zo Severnej Ameriky, ktorí ukázali, že už teraz sú hviezdami svetového hokeja. Nápaditá a rýchla hra v ich podaní, to bolo niečo na spôsob Messiho, Neymara či Suáreza vo futbalovom FC Barcelona,“ uviedol Igor Larionov v rozhovore na webe championat.com. Larionov sa vyjadril aj k obsadeniu finálovej dvojice SP, kde favorizovanej Kanade celkom nečakane robí partnera výber Európy. „Kanaďanov a ich štýl hokeja poznám, tí ma neprekvapili. Dobre poznám aj Ralpha Kruegera, jeho herný systém sa osvedčil, zvolil taktiku, ktorá platila na súperov. Či to tak bude aj v konfrontácii s Kanadou vo finále, uvidíme.“

Päťdesiatpäťročný niekdajší skvelý center, ktorý kedysi kočíroval hru obávanej prvej päťky CSKA Moskva aj sovietskej „zbornej“, vzápätí vysvetlil, prečo dáva olympijské hry nad Svetový pohár z hľadiska dôležitosti. „Olympijské hry sú celosvetovým fenoménom a z hľadiska popularity globálneho publika nemajú konkurenciu. Svetový pohár je postavený na požiadavkách NHL, ale záujem hráčov reprezentovať na olympijských hrách nič neprevýši. Tie sú sledované naozaj všade, aj v Japonsku, Austrálii, Argentíne či Afrike. Získať raz za štyri roky medailu na olympiáde je aj z pohľadu hokejistu čosi kolosálne,“ uviedol Larionov.

Bývalý hráč San Jose, Detroitu, Floridy či New Jersey sa neobáva toho, že v budúcnosti budú na hokejovom turnaji pod piatimi olympijskými kruhmi chýbať hráči z NHL. „Nemyslím si, že najlepší hokejisti nebudú štartovať na najbližších zimných olympijských hrách. Nevidím žiadne argumenty, ktoré by ich tam neposlali. Olympiáda je globálna udalosť, ale aj obchod. Každá z rokujúcich strán má svoj názor a čoskoro sa dohodnú. Myslím si, že nájdu kompromis. Rovnaké to bolo aj predtým, keď sa rozhodovalo o účasti hráčov z NHL vo Vancouveri a Soči. Hokej je nosným športom olympijských hier,“ uzavrel Larionov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Larionov #Svetový pohár v hokeji 2016